obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Tenké tělo, tlustý účet?
Třicátého září to bude na den přesně 10 let, co na pódium soutěže Miss World vystoupila blonďatá dívka z Trnavy. Pro Česko získala první (a také zatím poslední) titul nejkrásnější ženy světa. Taťáně Kuchařové bylo tehdy 19 let.
Titul nakopnul její kariéru. Kolik se povaluje na jejím účtu se ani šťouraví bulvární novináři nikdy nedozvěděli. Jsou ale holky ze světa modelingu, které se svými výdělky rozhodně netají.
 

Tenké tělo, tučný účet?

Jako nejbohatší česká modelka je označovaná Petra Němcová. Šestatřicetiletá kráska jen za rok zvládne vydělat neuvěřitelnou miliardu a 100 milionů dolarů k tomu.  Dohromady za celou kariéru se na jejím účtě otočily 4 miliardy korun. To by jí mohla řada českých byznysmenů závidět.Na druhou stranu - sama Petra Němcová vlastně byznysmenkou je. Část svých peněz invetsovala do akcií, vlastní restaurační síť, parfém, vlastní značku vodky a fotbalový tým Karviná Angels. O řadě nemovitostí ani nemluvě.
 
Oproti světové špičce je to ale pořád jen almužna. Známý magazín Forbes vloni spočítal, kolik si která modelka vydělala od července loňského roku až do června 2015. Výsledek ale nebyl tak šokující, protože už podeváté v řadě se na první příčce umístila topmodelka Gisele Bündchen.


 
Ta si přišla za necelý rok na neuvěřitelných 44 milionů dolarů! Až daleko za ní jsou se svými 9 miliony dolary Cara Delevingne a Adriana Lima. Třetí místo pak obsadila Doutzen Kores s částkou 7,5 milionu dolarů.
 

Velká dřina


Aby ale nevzniknul mylný pocit, že stačí být prostě krásná a na vašem účtu se vrší bohatství. Je to pekelná dřina. Navzdory tomu, že většina modelek tvrdí, jak jí vlastně úplně normálně, realita topmodelek tomu nemůže být vzdálenější.

Jednou z největších událostí módního průmyslu (ne-li tou úplně největší) je přehlídka spodního prádla Victoria's Secret. Koná se tradičně v listopadu.
Modelka Adriana Lima kvůli tomu ale  cvičí každý den pod dohledem osobního trenéra už od srpna. V posledních třech týdnech navštěvuje posilovnu dvakrát denně. "Není to ani o tom, kolik času v posilovně strávíte, je to spíš o intenzivitě. Skáču přes švihadlo, boxuju, zvedám činky. Když se nehýbu, začnu se nudit," říká. Obden jí pak fitness poradkyně měří poměr vody v tělě, svalové hmoty a podíl podkožního tuku.Devět dní před přehlídkou už nejí vůbec nic, a přežívá jen na proteinových nápojích. Postupně přestává pít i vodu, aby přimo na přehlídce měla tělo krásně vyrýsované. Ve spodním prádle neschováte nic, navíc diváci pod molem vás vidí "pěkně" z podhledu. To vám dvakrát nezalichotí. Na druhou stranu - za tuto námahu si Adriana vloni  vydělala v přepočtu asi 150 milionů korun.

Takže upřímně řečeno, máte jen dvě možnosti. Buď odložíte ten pytlík křupek a začnete se sebou něco dělat, a nebo (a to je realističtější scénář zbohatnutí) vyplňte ticket, a doufejte, že si vás takové peníze prostřednictvím Sportky najdou i bez hladovění.

Zdroj foto: ahaonline.cz, petranemcova - instagram, gisele - instagram, adrianalima - instagram
 

Přečtěte si také