obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sušenky štěstí prozradily výherní čísla
Společnost na výrobu čínských sušenek štěstí (tzv. fortune cookies) si zadělala na pěknou polízanici, když jeden z jejích textařů napsal do sušenek čísla, která byla tažena v místní loterii.

Sušenky štěstí (Fortune cookies) jsou sladké sušenky z mouky a hnědého cukru, se špetkou anýzu, kardamonu a hřebíčku. Tyto křehké sušenky se pečou dozlatova na horkém tuku, ještě předtím jsou do nich vkládány papírky s "věštbou".

Věštba ze sušenek se opravdu vyplnila

Problém byl, že čísla z jedné "věštby" v těchto sušenkách výrobci skutečně vyšla, loterie pak zaznamenala rekordních 110 výherců a spustila rozsáhlé vyšetřování. Textař Nostradamus zaměstnaný ve firmě na výrobu těchto sušenek měl ale zkrátka jen z pekla štěstí, zaměstnavateli udělal skvělou reklamu a řady pojídačů sušenek štěstí notně posílily. Tomu říkáme marketingový tah!

A co si myslíte o textaři s prozíravostí delfského orákula? Zkusíte při příští návštěvě čínské restaurace sušenku štěstí, abyste viděli, co vás čeká a nemine, nebo si raději budete držet linii, protože „těm nesmyslům“ stejně vůbec nevěříte? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

Přečtěte si také