obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Studentka si pořádně vylepšila kapesné
I když teprve studuje, může to devatenáctiletá Chelsea pořádně rozjet. Nevyhrála sice miliony, ale skoro tři sta tisíc liber taky potěší.

Radovat se může i její přítel Diogo, který je jen o něco málo starší. Sázeli totiž spolu posledních osm měsíců. Když zjistili, že se na ně usmálo štěstí, výherní tiket schovali rychle do šuplíku s Chelseaným oblečením. A nevěřícně u něj potom seděli. Celou dobu si přáli vyhrát nějakou větší sumu, ale když se to opravdu stalo, byli v šoku.

Chelsea, která bydlí ještě s rodiči a čtyřmi mladšími sourozenci říká: „Nevybavuji si, jak jsem tiket kupovala, ale moment, kdy jsem zjistila, že jsem vyhrála, si vybavuji přesně. Byla středa večer a já zkontrolovala výherní čísla na mobilu a hned jsem věděla, že jsem vyhrála. Když jsem ale viděla částku, nevěřila jsem. Pořád jsem stránky loterijní společnosti zavírala a otvírala, přihlašovala se a odhlašovala, pořád dokola. A pokaždé tam byla stejná čísla, a to mi potvrdilo, že jsem opravdu vyhrála. Tak jsem se rozplakala.“

To uslyšela její matka, která se lekla, co se dceři stalo a vběhla do pokoje. A pak už se šťastnou novinu rychle dozvěděla celá rodina. Chelsea to taky hned zavolala svému příteli, který k ní domů přijel během deseti minut. „Povídali jsme si dlouho před domem na zahradě a vymýšleli, co by se dalo s výhrou podniknout. Já jsem potom do rána nespala, nemohla jsem prostě usnout,“ říká Chelsea.Diogo pracuje ve finančním oddělení jednoho velkého hotelového řetězce, a tak má ke správě peněz blízko. Poradil Chelsea, aby peníze investovali, alespoň do té doby, než se rozhodnou koupit si spolu dům. Spousta lidí se jich prý už ptala, co si koupí jako první. Chelsea si je ale vědomá toho, že takové štěstí už patrně nikdy mít nebude, a tak si chce všechno dobře rozmyslet.

Nejdřív chce dokončit věci, které měla před výhrou rozdělané – třeba dokončit jízdy a udělat si řidičský průkaz nebo si koupit nový mobilní telefon, který potřebuje. Potom asi přijde na řadu hledání domu. A jestli něco zbude, vyrazí prý s přítelem na dovolenou.

Tyto plány zní opravdu dobře. Pokud máte podobné a chybí vám na ně peníze, není nic jednoduššího, než si vsadit. Chelsea taky nevěřila, že by mohla vyhrát. A stalo se!

Zdroj foto: National Lottery, kentonline

 

 

Přečtěte si také