obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Štěstí se dá získat různě. Tenhle starosta se kvůli tomu oženil s krokodýlem
Někdo si za ženu vezme slepici, jiný zase kočku. V případě starosty v mexickém státu Oaxaca došlo na krokodýla.
Svatba je jedním z nejdůležitějších dnů člověka. Není divu, že se do ní často dávají nemalé peníze a již v minulosti jsme tady na Sazka světě psali o šíleně drahých svatbách (třeba tady nebo tady). Nicméně tahle svatba z Mexika, to je trochu něco jiného. Za nevěstu šel totiž krokodýl.

Starosta města San Pedro se oženil s krokodýlem, aby přinesl štěstí místním rybářům. Ačkoliv to může znít zvláštně (možná ne pro Dana Nekonečného), tak v tomto případě jde o starou tradici. Starosta se musí takto oženit každý rok, aby rybáři mohli nalovit hodně ryb.
 
kroko.jpg

Pro bezpečí samotného ženicha i ostatních svatebčanů musíme dodat, že za nevěstu jde poměrně neškodné mládě. A bílé svatební šaty přidávají krokodýlkovi na roztomilosti. Rituály pro přivolání štěstěny jsou tedy velmi rozmanité. Faktem ale je, že kdo nehraje nevyhraje.

I přes svatbu s krokodýlem tedy musí rybáři vyrazit na moře. A stejně tak, pokud chcete vyhrát ve Sportce musíte vyrazit do trafiky. A nebo prostě jenom zadáte svoje čísla přes internet na této stránce. Záleží jenom na vás, co vám přináší větší štěstí...

Přečtěte si také