Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Štěstí nepřináší všude stejná čísla

Štěstí nepřináší všude stejná čísla
Máte své šťastné číslo? Které to je? Nejčastěji jsou to čísla, která souvisejí s datem narození. Taky se říká, že své šťastné číslo má každé znamení horoskopu. A to se liší i v jednotlivých zemích. Inu, jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. U nás se jako o šťastném čísle mluví hlavně o sedmičce, co ale čtyřka nebo osmička? Ve kterých zemích nosí tato čísla štěstí?
 

 

3

Do třetice všeho dobrého,“ říkáme často. Jinde zase říkají „dobré věci přicházejí po třech“. Trojka patří obecně mezi šťastná čísla – napříč znameními i kontinenty. Je to božské číslo a jistě si vybavíte řadu pohádek a filmů, v jejichž názvu trojka figuruje – Třemi oříšky pro Popelku to jenom začíná. Trojka je oblíbená v Itálii nebo třeba ve Švédsku.

 

4

Čtyřka je oblíbená v Evropě. Snad každé malé dítě trávilo hodiny s hlavou zabořenou do trávy a hledalo čtyřlístek (trojlístky s přilepeným jedním lístkem rozhodně neplatí, známe to…). Za šťastné číslo ho ale považují i v Severní Americe a Austrálii.

 

7

Za sedmero horami a sedmero řekami…Takto začíná nejedna pohádka a není to náhoda. Sedmička je oblíbená ve většině zemích po celém světě, kromě Česka, taky ve Velké Británii nebo v USA. Pro matematiky je to prostě čtvrté prvočíslo. Numerologové ale často mluví v souvislosti se sedmičkou o moudrosti, zkušenosti a záhadnosti.

 

8

Vzpomínáte na olympijské hry v Pekingu? Byly zahájené 8. 8. 2008, což nebyla náhoda. A ne každý postřehl, že to bylo přesně v 8 hodin, 8 minut a 8 vteřin večer. Osmičku ale v Číně používají mnohem častěji. Zatímco u nás je v obchodech typická „Baťova cena“, která vždy končí devítkou, v Číně stojí výrobky 98 jüanů nebo 88 jüanů. Přitom to plní stejný účel jako u nás – pro zákazníka je zboží na první pohled levnější.

 

Přečtěte si také