obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Štěstí nepřináší všude stejná čísla
Máte své šťastné číslo? Které to je? Nejčastěji jsou to čísla, která souvisejí s datem narození. Taky se říká, že své šťastné číslo má každé znamení horoskopu. A to se liší i v jednotlivých zemích. Inu, jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. U nás se jako o šťastném čísle mluví hlavně o sedmičce, co ale čtyřka nebo osmička? Ve kterých zemích nosí tato čísla štěstí?
 

 

3

Do třetice všeho dobrého,“ říkáme často. Jinde zase říkají „dobré věci přicházejí po třech“. Trojka patří obecně mezi šťastná čísla – napříč znameními i kontinenty. Je to božské číslo a jistě si vybavíte řadu pohádek a filmů, v jejichž názvu trojka figuruje – Třemi oříšky pro Popelku to jenom začíná. Trojka je oblíbená v Itálii nebo třeba ve Švédsku.

 

4

Čtyřka je oblíbená v Evropě. Snad každé malé dítě trávilo hodiny s hlavou zabořenou do trávy a hledalo čtyřlístek (trojlístky s přilepeným jedním lístkem rozhodně neplatí, známe to…). Za šťastné číslo ho ale považují i v Severní Americe a Austrálii.

 

7

Za sedmero horami a sedmero řekami…Takto začíná nejedna pohádka a není to náhoda. Sedmička je oblíbená ve většině zemích po celém světě, kromě Česka, taky ve Velké Británii nebo v USA. Pro matematiky je to prostě čtvrté prvočíslo. Numerologové ale často mluví v souvislosti se sedmičkou o moudrosti, zkušenosti a záhadnosti.

 

8

Vzpomínáte na olympijské hry v Pekingu? Byly zahájené 8. 8. 2008, což nebyla náhoda. A ne každý postřehl, že to bylo přesně v 8 hodin, 8 minut a 8 vteřin večer. Osmičku ale v Číně používají mnohem častěji. Zatímco u nás je v obchodech typická „Baťova cena“, která vždy končí devítkou, v Číně stojí výrobky 98 jüanů nebo 88 jüanů. Přitom to plní stejný účel jako u nás – pro zákazníka je zboží na první pohled levnější.

 

Přečtěte si také