obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Staví se věrná kopie Titanicu
Ještě před čtyřmi lety  to vypadalo, že si britská společnost Blue Star Line udělala ze svých fanoušků a pasažérů dobrý den. Zveřejnila totiž tiskovou zprávu, ve které informuje veřejnost o tom, že si nechává zpracovat věrnou repliku legendárního zaoceánského parníku, který se v atlantském oceánu potopil před více, než 100 lety. A to jedna ku jedné.
Společnosti, která je v majetku australského milionáře Clivea Palmera, ale nikdo nevěřil – podnikatel se totiž potýkal s velkými finančními vlnobitími.

Jenže, projekt se mezitím z papíru pomalu, ale jistě,  přeměňuje na skutečný stroj. A dokonce už bylo přiblíženo i datum vyplutí – rok 2018! Dva roky utečou, jako voda.


No a jaký má být vlastně výsledek?


Nástupce parníku ponese název Titanic II a bude rozdělen -  stejně jako původní Titanic - na tři třídy. Na palubě bude identické majestátní dřevěné schodiště (ano, přesně to schodiště, díky kterému se celé generace žen navždy platonicky zamilovaly do Leonarda DiCapria).
Nebude chybět několik jídelen, kuřácký klub, pařížská kavárna, telegrafní místnost a další autentické prostory.Objevily se také spekulace, že na lodi budou k zapůjčení dobové kostýmy – inu, vzhledem k tomu, kolik celý ten mejdan bude stát, je půjčení pár set historických šatů už zanedbatelná částka.
Loď se aktuálně montuje v Číně, a z výroby zatím neunikla ani jediná fotografie. Dostupné jsou ale vizualizace samotné firmy Blue Star Line. Mimochodem, původní Titanic patřil britské společnosti White Star Line. Taky máte husí kůži?Dodrženy by měly být všechny detaily a celá plavba bude jedním velkým skokem do roku 1912. To znamená, že na palubě by neměly být televize. Na druhou stranu, nikdo nechce příběh Titanicu zkopírovat ÚPLNĚ DO DETAILU (jestli chápete, co tím myslíme…). To znamená, že na lodi bude pro všechny případy heliport pro přistávání vrtulníku, a také – haleluja – dostatek záchranných člunů. Ne, jako minule.

Pro milovníky sociálních sítí je určeně jedna důležitá zpráva – Titanic II bude mít i dobový dřevěný můstek, takže rozpažit ruce a nachystat selfie tyčky. Takovou fotografii prostě musíte mít!

Moderní Titanic pobere o dvě stě více pasažérů, celkem tedy 2435 cestujících, které bude obsluhovat celkem devítisetčlenná posádka. Loď bude mít stejně jako předchůdce celkem devět palub a bude 53 metrů vysoká. Na délku si Titanic II polepší asi o metr.Přibližná rychlost nové lodi bude 24 uzlů, tedy cca 45 km/h. Nebude pravděpodobně ale plout ze Southamptonu do New Yorku, ale z čínské provincie Ťiang-su, kde dělníci loď za 14 miliard korun staví, do Dubaje. O jízdenky na první cestu údajně už projevilo zájem 40 tisíc lidí. V nabídce přitom ještě ani nejsou. Takže nic není dosud vyprodáno!

{^widget|(name)Poll|(PollCodeName)Titanic|(ShowGraph)True|(CountType)2|(ShowResultsAfterVote)True|(CheckVoted)True|(widget_displayname)Poll^}

Kdybyste se nemohli dočkat, je určitě možnost začít trochu bizarní ochutnávkou: už v roce 2010 byl totiž natočen film se stejnojmenným názvem, tedy Titanic 2. Celý je založen na spekulování o tom, jestli je možné odvrátit hrůzný osud, který se s lodí pojí. Jenže asi ne úplně povedeně – ČSFD filmový snímek ocenila na celých 7 %, což z něj dělá šestý nejhorší film v celé historii. Lepší tak bude prožitek na vlastní kůži.  

Foto: Reuters
 

Přečtěte si také