obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Statistika vám nastíní, co se změní až vyhrajete
A jelikož nejlépe o pocitech výherce vědí ti, co to skutečně zažili, využili jsme jejich životních zkušeností a servírujeme vám je ještě za tepla. Skuteční výherci loterních milionů prozradili odpovědi na otázky, které se nutně začnou honit hlavou každému, komu právě padl jackpot a pár milionů v něm. Tak třeba - Musíte se po výhře rozvést? Opustí vás přátelé? A budete vůbec šťastnější?
Osm mužů a 26 žen, průměrný věk 46 let a společné mají jedině to, že měli mimořádnou kliku. Všem na účtu přistály loterní miliony a každý z našich expertů si teď může užívat celoživotní leháro (pokud tedy po něčem takovém touží). Jak na ně ale výhra zapůsobila lidsky?

Štěstí? Muška jenom zlatá

Možná je to překvapující, ale jen mírná nadpoloviční většina dotazovaných (55 %) je prý nyní šťastnější. Dobrá zpráva ovšem je, že 43 % respondentů má pocit, že se tím jejich vnímání štěstí nijak nezměnilo a pouhá 2 % jsou podle vlastních slov z účtu plného peněz nešťastní. Skupina, kterou výhra učinila šťastnější, hlavní důvody spatřuje zejména v tom, že již nečelí finančním starostem (65 %), a že život s plnou šrajtoflí je zkrátka o mnoho jednodušší (23 %).

Výhra a rodinné blaho? Jde to!

Podle vybranných zpráv z bulváru by si člověk možná mohl domyslet, že výhra v loterii pro ženaté muže a vdané ženy znamená automatické zahájení rozvodového řízení. Podle našeho expertního panelu skutečných výherců to naštěstí není pravidlem, a je pravda, že čtenáře bulváru by asi fotografie spokojené rodiny nenadchly tolik, jako snímky zachycené in flagranti (samozřejmě s někým jiným než s životním druhem, že).

Fakta, ale hovoří jasně: Celých 95 % respondentů zůstalo věrno své drahé polovičce a peníze užívají spolu. S přátelstvím na tom prý nejsou o moc hůř: Krásných 90 % výherců si udrželo nejbližší přátele. Zbylých 10 % může být taky rádo, alespoň přišli na to, že se zahazovali s někým, kdo jim za to absolutně nestál.
 
Tak co? Připraveni vyhrát?  Držíme vám palce!
 

Přečtěte si také