obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
SPZ na auta za desítky milionů korun? Ano, to jsou ty levnější
Představte si, že jste vyhráli opravdu spoustu peněz. Co byste si koupili a co ne…Boháči ve světě jsou ochotni dát nejen desítky, ale dokonce i stovky milionů korun za obyčejnou SPZ na auto. No, obyčejnou. Za tu cenu musejí být přece něčím výjimečné. Tak schválně. Posuďte sami.
Značka, na které je jediné číslo – 5. V aukci ji koupil jeden obchodník z Dubaje. V přepočtu za ni dal neuvěřitelných 220 milionů korun. A prý ji dostal ještě levně, měl na ni připraveno skoro o třetinu víc. Ale když někdo něco moc chce, má to mít.

5.png

U nás tomu možná moc nerozumíme, ve Spojených arabských emirátech, je nejen auto samotné, ale právě i jeho SPZ vizitkou majitele. A platí přímá úměra. Čím je číslo jednodušší, tím je majitel vozu bohatší. Pětka na autě Rolls-Royc už bude znamenat hezkých pár milionů na kontě.

Podobně se značkami chlubí i od nás blíž na východ – v Rusku. Známý podnikatel Roman Abramovič má na jednom ze svých vozů značku VIP 1. Pověsit si ji tam mohl už za devět milionů korun, troškař. Značka má ale zajímavou historii. Údajně visela na Papamobilu, když papež Jan Pavel II. Navštívil Irsko.

vip-1.png

A do třetice. Kolik byste dali za značku F1? I ta patří mezi „levnější“, novému majiteli stačilo necelých čtrnáct milionů korun. Vlastní ji londýnský boháč Afzal Kahn. Zajímavé je ale i to, že údajně tato SPZ po Británii koluje už víc než sto let. A to má tu cenu.

F1.png

U nás něco podobného nejde, i když značku na přání už taky mít můžete. Má to ale svá pravidla. Kdybyste se ale rozhodli s výhrou v kapse přestěhovat třeba do Arábie, tak teď už víte, bez čeho správný milionář nevyjede z domu. Tak pamatujte, maximálně devítka.

Zdroj foto: therichest.com

Přečtěte si také