obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sportku sází od roku 1967. Teď vyhrál 11 milionů a plánuje pohádkový důchod.
Čeští důchodci obvykle na růžích ustláno příliš nemají. To ale neplatí o starším muži z Olomoucka, kterému Sportka nadělila 11 191 092 korun. Muž vsadil jen 3 sloupečky na 1 slosování, i tak ale uhodl 1. pořadí 2. tahu a odnáší si nádhernou výhru.  Díky svému obrovskému štěstí tak začíná plánovat, kde a jak si bude v důchodovém věku užívat.

K vysoké výhře pomohla novému milionáři jeho šťastná čísla, která sází pravidelně. A mezi sázejícími je jedním z nejvytrvalejších – první Sportku si totiž vsadil už v roce 1967. „Nevynechám žádné slosování, ale moc štěstí jsem nikdy neměl, vyhrál jsem maximálně 600 korun,” prozrazuje muž a s úsměvem pokračuje: „Z legrace jsem říkal, že pravidelně sázím proto, abych se mohl chlubit titulem Sponzor milionářů."

Věrnost se ale nakonec vyplatila a k padesátiletému výročí od prvního podaného tiketu přinesla Sportka muži více než 11 milionů korun. Tomu, že čísla tentokrát uhodl, nemohl zpočátku věřit a svůj tiket si musel hned několikrát po sobě zkontrolovat. Zároveň mu už ale v hlavě běžely myšlenky, jak s výhrou naloží.

Poté, co muž o svém štěstí řekl nejbližší rodině, začaly plány dostávat konkrétnější rozměry. „Určitě se přestěhujeme do lepšího,” říká s jistotou šedesátiletý výherce. Nezapomíná však ani na charitu, které hodlá přispět nemalou částkou. A také si chce začít plnit své sny. Třeba si koupit to, co si celý život musel odříkat.

I když si výherce nemyslí, že by ho 11 milionů mohlo změnit, minimálně jednu pozitivní věc už teď vnímá. Je to pocit štěstí a klidu. Díky Sportce totiž může zabezpečit nejen sebe, ale hlavně své blízké. A konečně si začít užívat! A vy na tom můžete být stejně, Sportku si můžete vsadit online zde!

Přečtěte si také