obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sportka versus gurmánství
Spousta lidí má loterii jako hobby. Několikrát měsíčně si vsadí, sledují televizní slosování, snaží se optimalizovat strategii výběru čísel… V následujícím textu nabízíme ekonomické srovnání této kratochvíle s jiným koníčkem - gurmánstvím.
 
Hraní Sportky nemá pevné fixní náklady. Jinými slovy můžete si hraní přizpůsobit podle sebe (1 sloupec =  20 Kč). Pro účely našeho srovnání však předpokládejme, že rádi sníte o vysokých výhrách a 2x měsíčně si dopřejete sázku plného tiketu (220 Kč x 2 = 440 Kč), protože chcete vyhrát Superjackpot. Každý týden si představíte, že jste naprosto svobodní a řídíte třeba letadlo, proto si vsadíte i sloupec Eurojackpotu po 60 Kč (4 x 60 Kč = 240 Kč). Navíc se v Eurojackpotu zrovna hraje o miliardu a o příležitost stát se novým českým miliardářem nechcete přijít.

Měsíční náklady takového hráče dosahují na 680 Kč. Náš modelový hráč však není úplný smolař, a ačkoli zatím nedosáhl na  jackpot v 1. pořadí, pravidelně vyhrává. Naposledy si v trafice vyzvedával 640 Kč za jedno 4. a jedno 5. pořadí. Ale vyjít to přeci může kdykoliv.

Přečtěte si také