Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Sportka versus gurmánství

Sportka versus gurmánství
Spousta lidí má loterii jako hobby. Několikrát měsíčně si vsadí, sledují televizní slosování, snaží se optimalizovat strategii výběru čísel… V následujícím textu nabízíme ekonomické srovnání této kratochvíle s jiným koníčkem - gurmánstvím.
 
Hraní Sportky nemá pevné fixní náklady. Jinými slovy můžete si hraní přizpůsobit podle sebe (1 sloupec =  20 Kč). Pro účely našeho srovnání však předpokládejme, že rádi sníte o vysokých výhrách a 2x měsíčně si dopřejete sázku plného tiketu (220 Kč x 2 = 440 Kč), protože chcete vyhrát Superjackpot. Každý týden si představíte, že jste naprosto svobodní a řídíte třeba letadlo, proto si vsadíte i sloupec Eurojackpotu po 60 Kč (4 x 60 Kč = 240 Kč). Navíc se v Eurojackpotu zrovna hraje o miliardu a o příležitost stát se novým českým miliardářem nechcete přijít.

Měsíční náklady takového hráče dosahují na 680 Kč. Náš modelový hráč však není úplný smolař, a ačkoli zatím nedosáhl na  jackpot v 1. pořadí, pravidelně vyhrává. Naposledy si v trafice vyzvedával 640 Kč za jedno 4. a jedno 5. pořadí. Ale vyjít to přeci může kdykoliv.

Přečtěte si také