obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Spíte moc? Ať nezaspíte svůj úspěch
Spíte rádi a dlouho? Jistě, občas si rád pospí každý, ale následující článek Vás možná už zítra vytáhne z postele dřív. Co když prospíte svůj úspěch? Některým úspěšným lidem stačí jen čtyři hodiny spánku denně. Ale jsou tací, kteří si dopřejí dvojnásobek. Právě zhruba osm hodin je pořád považováno za zdravou denní normu.
Spánek má být především pravidelný. Osm hodin je průměr, každý člověk to má trochu jinak. Podle lékařů jsou lidí s přiměřenou dobou spánku zdravější a mají taky lepší náladu. V opačném případě můžete být nervózní, apatičtí, pokud vyspáváte, navíc nejspíš ztloustnete.
 

Méně spánku = více peněz?


A ne zřídka bývají taky bohatší ti, kteří moc času v posteli netráví. Příkladem za všechny je třeba Donald Trump. Americký prezident je známý tím, že moc spánku nepotřebuje. Údajně mu stačí jen tři až čtyři hodiny denně. I to mu podle jeho slov dává náskok před konkurencí. „Jak může někdo, kdo spí dvanáct, čtrnáct hodin denně soutěžit s někým, kdo už dvě třetiny tohoto času pracuje,“ říká Trump.

Ze světově známých byznysmenů jeho tempu v pohodě stačí jedna z nejúspěšnějších žen světa – „madam Pepsi“ – Indra Nooyiová, šéfka nápojářského gigantu PepsiCo. Na velké pracovní nasazení si zvykla už v době, kdy studovala prestižní univerzitu Yale. Během studia pracovala přes noc jako recepční.
 

Nebo je lepší být vyspinkaný do růžova?


To šéf jiné obrovské firmy, amerického Amazonu, Jeff Bezos na to jde jinak. Dopřává si pravidelně osm hodin spánku denně, protože jinak se prý necítí dostatečně fit. Nikdy ale nevyspává déle.

Pokud Vy náhodou ano, zkuste vstát třeba hned zítra aspoň o deset minut dřív. Stihnete si v klidu vsadit  a kdo ví, možná Vás už do práce nic nutit nebude.

Přečtěte si také