obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sníte o Silvestru po milionářsku?
Taky podle Vás letošní rok stál za to? Nebo byste ho raději fofrem vyprovodili ze dveří? Tak či tak by to chtělo poslední den roku oslavit ve velkém stylu. A k tomu rozhodně nestačí pár rachejtlí z tržnice.

Jak na pořádný ohňostroj, o kterém se bude mluvit ještě minimálně na Velikonoce, by mohli poradit pyrotechnici z Dubaje. Na starosti už totiž měli show, která byla vidět i z vesmíru. Mejdan za 20 milionů dolarů tehdy završil nejdražší ohňostroj historie. Slavit přiletěla i Oprah Winfreyová, Robert De Niro, Denzel Washington a nebo Michael Jordan. A když se sejdou takové hvězdy, tak je tak trochu žinantní jako zábavu zařídit karaoke – na Blízkém východě proto zazpívala i Kylie Minogue. Pro tu to ale byla řehole, jako každá jiná – jako honorář za koncert dostala údajně 60 milionů korun.

Pokud nejste Kylie Minogue a zpíváte maximálně ve sprše, a přesto by vás taková party s ohňostrojem na zahradě nadchla, bude lepší vyplnit tiket a nechat žluté losovací míčky, aby se postaraly o zbytek. V Superjackpotu Sportky je teď  totiž 76 400 000 korun.

Navíc – tak bujarou a drahou oslavu ještě nikdo na přelomu roku neuspořádal – konala se totiž u příležitosti otevření jednoho pohádkového orientálního hotelu. Kdo by nechtěl být první a překonat tento večírek právě na sklonku roku? Ohňostrojem a velkorysou zábavou to v Dubaji neskončilo. Občerstvení, které by stálo za to, koneckonců člověk asi těžko pořídí z povánočních zbytků výplaty.

Za jediný večer se v Dubaji snědlo 1700 kilo humrů, 4000 ústřic, 50 kilo husích jater, 1000 křepelek a 5000 kousků prvotřídního sushi. O hosty se staralo 500 kuchařů a 1000 pikolíků. Stačí přijmout jednoho číšníka navíc a už jste rekordmani!

Bez výherního tiketu ale tohle člověk těžko pořídí. Na druhou stranu, proč by se v takovém případě člověk hned rozdal. Taky je potřeba nabrat síly a trochu relaxovat. Na Maledivy jezdí už kdekdo – co zkusit třeba oázu klidu v Ženevě?

V nejdražším hotelovém apartmánu už se postarají o to, aby si člověk trochu oddechl. Za noc se platí v přepočtu 1 635 000 korun (a je možné platit i kartou, protřelí milionáři ale radí dát si bacha na denní limit).  Royal Penthouse Suite má 12 ložnic a vyčistit si zuby můžete také dvanáctkrát a to pokaždé v jiné mramorové koupelně. Samozřejmostí je vířivka a terasa s výhledem na Alpy. Vyrušit člověka může maximálně osobní sluha, nebo kuchař. Dřív už tu přenocovala i Rihanna, Bill Gates, a nebo Tony Blair. Ale žádný strach – povlečení už od té doby určitě někdo vyměnil.

Což takhle vyměnit svůj starý život za spoustu peněz a luxusu? Nebo raději budete oslavovat konec roku jen skromně? Podělte se s námi pod článkem 

Přečtěte si také