obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Slovák si splnil sen. Postavil si auto ze seriálu Knight Rider

Nedaleko Trenčína se už nějakou dobu prohání věrná kopie legendárního vozu K.I.T.T. ze seriálu Knight Rider. Neřídí ho ale David Hasselhoff, nýbrž Ivan Hostačný, který si jím splnil svůj největší sen.

Trenčínský K.I.T.T. (tedy Knight Industries Three Thousand) je zcela věrnou kopií originálního auta, které ovlivnilo tolik kluků a holek v 80. a u nás v 90. letech. Automobil Slováka Ivana Hostačného má kompletně zrenovovanou a přepracovanou kabinu s typickým volantem, která má i digitální obrazovky nebo ovládací panel nad hlavou.

Automobil také vypouští dým, najdete tu laser a aby to byl správný vůz Knight Ridera, samozřejmě mluví! „Zatím si se mnou povídá v angličtině, už ale pracuji na češtině, jak jsem byl zvyklý seriál sledovat,” usmívá se Ivan.

Hostačný si Pontiac Firebird Trans Am, který je i předlohou K.I.T.T. u, pořídil v Brně. Tehdy byl komplet zrezivělý, bouraný a nepojízdný. On sám je truhlář, proto si pozval na pomoc bratra Romana. Ten je elektrikář a spolu se o renovaci komplet postarali. Automobil nejprve rozebrali do posledního šroubku a celé čtyři roky trvalo, než ho dali dohromady. Výsledek ale stojí za to.

knightrider_autor_smesk-(1).jpeg
Zdroj fotky: SME.sk

Sny mají mnoho podob a tenhle nabral tvary černého bouráku. Ivan Hostačný je nyní zaslouženě ozdobou motoristických srazů a pozornost budí i na cestách po celém Slovensku. „Vypadá to, že policisté jsou také velkými fanoušky Knight Ridera, protože mě zatím ještě ani jednou nezastavili, většinou na mě jen pochvalně gestikulují,” směje se zručný řemeslník.

Pontiac Firebird Trans Am vyráběla společnost General Motors mezi lety 1969 a 2002. Vedle seriálu Knight Rider se vůz objevil třeba i v Rockym II. Tvůrcům seriálu pak automobilka prodávala Pontiacy za cenu 1 dolar. Přestavba, kterou měl na starosti designér Barbie firmy Mattel Michael Scheffe, pak produkci seriálu vyšla na 100 tisíc dolarů za každý kus.

Auto jako ze seriálu Knight Rider vám sice nenabídneme, i tak pro vás ale máme víc než uspokojující alternativu. Pokud si totiž do 7. července vsadíte plný tiket Sportky i se Šancí, krom příležitosti vyhrát Superjackpot budete zařazeni do slosování o 16 skvělých SUV aut Kodiaq. A to už je solidní nabídka, nemyslíte?

Více informací o tom, jak získat fungl nové SUV Škoda Kodiaq najdete tady.

Přečtěte si také