obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Skifař Ondra Synek vzal děti na trenažér
Trojnásobný mistr světa, skifař Ondřej Synek, pro mladé sportovce připravil v loděnici program, během něhož si užili veslařský trenažér i jízdu na koloběžkách s Davidem Svobodou.

Děti podpořené Českou olympijskou nadací si zakusily atmosféru mezinárodní veslařské regaty v Brandýse nad Labem a sami si trénink veslařů na suchu vyzkoušely.

„Pro děti, které se s veslováním ještě nikdy nesetkaly, jsou veslařské lodě takhle naživo zase něco jiného. Vžijí se do závodní atmosféry a myslím, že je to pro ně dobrá motivace,“ řekl patron nadace Ondřej Synek.

Návštěva loděnice nebyla jenom inspirací, ale pro malé sportovce také školou. Poznali totiž, jak tvrdá je příprava vrcholového sportovce: „Musí moc trénovat, jezdit každý den asi tak deset kilometrů.“

Děti si vyzkoušely veslařský trenažér, v rámci akce se ještě projely s dalším patronem a zároveň olympijským medailistou v moderním pětiboji Davidem Svobodou na koloběžkách podél Labe. „Mně se tady moc líbí a trochu se za to stydím, ale jsme zde úplně poprvé. Strašně se těším, že budu s dětmi fandit a koukat na závody,“ přiznal Svoboda.

Přečtěte si také