obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Silvestr v Dubajských oblacích
Jedinečný výhled a gastronomický zážitek zaručen. Jen ten účet bude asi, ať se to rýmuje, astronomický. Nic méně, možná to za to stojí.
 

Zapomeňte na sandály, čepice, sportovní oblečení nebo, nedej bože, žabky. Do restaurace v nejvyšší budově světa - Burdž Chalífa v Dubaji – vás pustí jen v případě, že vypadáte elegantně. Tím spíš na Silvestra. Čím pozdější hodina, tím se pravidla zpřísňují, takže co je povoleno na oběd, už nemusí projít na večeři.A děti do deseti let tam nesmí nikdy, aby se to nepletlo. Aspoň tak to píšou na dárkovém voucheru. Kdyby vás někdo do Dubaje vyslal, tak ať jste připravení. Restaurace Atmosphere se nachází ve 122. patře budovy, což je výška asi 440 metrů (něco na závrať se možná bude hodit). Cesta nahoru výtahem prý trvá padesát pět vteřin.

A ještě jedna zajímavost, která se týká voucheru. Abyste si mohli užít večer neopakovatelný výhled, musíte utratit přes šest tisíc korun. Kdo se bez výhledu obejde, což ale ztrácí pointu, může projíst a propít asi o tisícovku míň. Ale asi to nebude problém, protože jen aperitiv stojí prý patnáct set. A co že za tyto nemalé peníze můžete mít?Jídelníček se samozřejmě hemží luxusními jídly. Z různých internetových diskusí je patrné, že  návštěvníkům téměř v oblacích chutná. Jedli tam třeba nejlepší olivy na světě, to stejné platí pro tygří krevety nebo vejce Benedikt. A je jedno, jestli se mluví o hlavním chodu s těžko srozumitelným názvem, nebo prostě o kuřeti s bramborovo-mrkvovou kaší.

Podle reakce jedné návštěvnice je jídlo skvostné a dezert v podobě této broskve je prý příliš dobrý na to, aby to byla vůbec pravda. Tak nezbývá, než jí to věřit.Pro jiný dezert by zase jiný host dokonce i vraždil. Jen si prý nepamatuje jeho jméno a vlastně ani přesně neví, co to bylo. Ohlasy pozitivní, útrata zdrcující. Většina návštěvníků podlehne kouzlu místa a nechá tam tisíce korun. Kolik to může být na Silvestra snad raději ani nebudeme počítat. Tak sázejte, letos už to asi nestihnete, ale co takhle bouchnout špunty v nejvyšší budově světa příští rok?!

Foto: www.firstwefeast.com, atmosphereburjkhalifa.com

Přečtěte si také