obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Šetřete čas, sázejte rovnou u pokladny!
Jistě už jste zaslechli, že sázet můžete nejen u terminálů Sazky, ale i u pokladen v supermarketech COOP, Tesco, Penny Market a Česká pošta. Jak to funguje, co je potřeba, a jak je to s výplatami výher?
 
Začněme tím nejdůležitějším a řekněme si, jak na to. Je to snadné: v řetězcích COOP, Tesco, Penny Market nebo na poště si vyberte jednu z hracích karet vaší oblíbené hry. Pokladní sejme čárový kód a systém vygeneruje náhodná čísla (poslední šance vsadit si v prodejnách je už v 18:30). Pak vše zaplaťte společně s nákupem. Gratulujeme, máte vsazeno! Jen si nezapomeňte schovat vytištěné potvrzení o sázce. Právě to slouží jako doklad pro ověření v případě výhry.

U pokladny se tedy nevyplňují žádné křížky a nemůžete sázet vlastní čísla. Vždy se jedná o náhodný tip. Ale nebojte: Podle statistiků je šance, že vyhrajete v podstatě stejná. Své o tom ví nejeden výherce. Tak třeba hráč, který v loňském listopadovém nedělním slosování Šance vsadil na pokladně v Penny v okrese Náchod a vyhrál 2 244 688 Kč. Letos v březnu byl mezi výherci Cesty kolem světa zase jeden, který si vsadil u pokladny na Jihlavsku.Hrací karty byly vyrobeny pro loterie Sportka, Šťastných 10 a Eurojackpot. Jedná se totiž o zdaleka nejpopulárnější hry Sazky. Karty jsou dostupné pro předem zvolené nejčastěji podávané kombinace počtu sloupečků a doplňkových her. Například v případě Sportky tak můžete vybírat mezi kartou za 20 Kč (1 sloupec s náhodným tipem), 40 Kč (1 sloupec s náhodným tipem a Šancí) a 220 Kč (plný tiket – 10 sloupců s náhodným tipem a Šancí).

Jak je to s ověřováním vyplácením výher?

Ověření výhry lze provést načtením potvrzení o sázce přímo prostřednictvím čtečky na pokladně, nebo na libovolném terminálu Sazky. Částky do hodnoty 1 000 Kč vám musí u pokladny vyplatit. Výhry vyšší vyplatit může, nebo odešle výherce na terminál Sazky.

{^widget|(counttype)2|(showgraph)True|(name)Poll|(checkvoted)True|(pollcodename)SazeniNaPokladnach|(showresultsaftervote)True|(widget_displayname)Poll|(width)|(height)^}

Přidáním možnosti vsadit si na poštách a na pokladnách v supermarketech Penny, Tesco a COOP Sazka významně rozšířila prodejní síť svých loterií. Kromě přes 7 200 terminálů Sportku a další podáte také na zhruba 1 400 pokladnách českých Penny Marketů, téměř 1 600 prodejnách skupiny COOP, na 4 000 pobočkách České pošty a víc než 2 000 pokladnách Tesca. Celkem tedy jde o víc než 9 000 pokladen, kde si můžete vsadit.

Podívejte se na video o loterii na pokladnách:

Přečtěte si také