obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Setřel 120 milionů a půl dne trpěl u sporáku
Stírací los zakoupený o polední pauze se ukázal mít hodnotu 4 miliony liber, muž však odolal pokušení skončit na hodinu, vrátil se do práce a na vlně endorfinu dodělal směnu. Pak začaly oslavy.
Angličan s Gambijskými kořeny Amadou Gillen žije v 33tisícovém městečku Trowbridge, kde ještě donedávna pracoval jako manažer kuchyně. Výpověď dal poté, co se na něj usmála štěstěna a on vyhrál v přepočtu 120 milionů korun.

Zajímavé je, že si Amadou o inkriminované polední pauze koupil dva losy a oba byly výherní. Potěšil ho už první, který mu přinesl výhru v hodnotě 20 liber (zhruba 600 Kč). Druhý ho však z hlediska výhry bez problémů trumfnul.

„Věděl jsem, že jsem právě vyhrál 4 miliony liber. Po polední pauze jsem se vrátil do práce, abych dokončil směnu. Nikomu jsem neřekl ani slovo, v nitru jsem však křičel a tancoval štěstím. Ten den se mi směna o něco protáhla, na jejím konci jsem zavolal domů. Byl jsem vzrušený, ani během telefonátu jsem však neprozradil, co se stalo. Jen jsem řekl, že jsem měl štěstí, a že se doma brzy dozví detaily,“  líčí šťastný výherce.

Amadou se do Anglie dostal už před více než 20 lety, doposud však nesložil řidičské zkoušky. Teď má v plánu to napravit a pořídit si zbrusu nový vůz. Něco z peněz dá také na koupi nového domu, odloží pro dceru na vysokoškolská studia a zaplatí za vysněný výlet na Jamajku.

Zdroj foto: National lottery
 

Přečtěte si také