obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Setkal jsem se s Jaromírem Jágrem
Když přišel do místnosti, obklopili jej fotografové a on ochotně pózoval. Pak se usadil, tisková konference byla zahájena. V následující glose ale zapomeňme na konferenci i fotografy, věnovat se budu spíše tomu, jak na mě Jaromír Jágr zapůsobil.

Jakožto velký fanoušek sportu (včetně hokeje) jsem Jágra viděl ve spoustě zápasů, ať už šlo o utkání národního týmu nebo klubová měření sil. A ačkoli i v televizi působí majestátním dojmem, naživo je snad ještě větší. Prostě chlap jak hora.

Hvězda na ledě i mimo něj

Ze začátku konference, když hovořili ostatní, se tvářil nepřístupně, a možná i trochu kysele. Jakmile se dostal ke slovu, pookřál, a když přišla řeč na jeho milovaný sport, rozzářil se jako sluníčko. Takhle vypadá sportovec, který miluje to, co dělá! Očividně si libuje v záři reflektorů, rád je středem pozornosti, ale tomu se u jednoho z nejlepších hokejistů světa asi nelze divit.

Se zápalem hovořil o své návštěvě kvalifikačního zápasu na fotbalové EURO 2016 mezi ČR a Nizozemskem, zadumaně rozebíral svou trenérskou premiéru na střídačce Kladenských rytířů a neopomněl se zmínit ani o nadcházející sezóně v NHL, kde válí za Ďábly z New Jersey. Prostě srdcař.

Závěr: Celebritou nikdy

Abych pravdu řekl, po téhle zkušenosti k Jágrovi chovám snad ještě větší respekt. Denně muset čelit rojům nenasytných novinářů, fotografů i fanoušků, asi by mě kleplo. On tohle snáší v podstatě celý život a ještě se nezbláznil…

Co si o J. Jágrovi myslíte vy? Chcete, aby změnil rozhodnutí ukončit reprezentační kariéru a derniéru si užil až před domácím publikem na Mistrovství světa v hokeji 2015 v Praze? Nebo na to podle vás už nemá a měl by přenechat místo mladším dravcům? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Přečtěte si také