obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sestřičky za všechny prachy
Takové drama si snad nejde ani vymyslet. Sestry Lucy a Annie Dixon si v obchodním domě Tesco store v Birminghamu za 3 libry koupily dohromady los Národní loterie. Nejdřív mu moc nevěnovaly pozornost, ale doma si na něj vzpomněly a začaly stírat.
Jaký byl jejich šok, když zjistily, že mají v ruce výherní los na 300 000 liber (asi 9 milionů korun)! ,,Dívaly jsme se na sebe a trvalo dlouhých pár vteřin, než nám došlo, že jsme skutečně vyhrály,“ řekla novinářům jedna ze sester Dixonových.

Křičely a skákaly radostí, a už už si plánovaly, jak bude vypadat jejich nový život, když v tom…..při vítězném tanečku ten výherní los omylem roztrhly vejpůl.

dixonsistersticket-(1).jpg


Tomu se říká sešup. Jako první běžely do trafiky, kde los koupily. Pokladní projela los terminálem a potvrdila jim, že je skutečně výherní – tedy byl by, pokud by byl vcelku. Taky by vás v tuto chvíli trefil šlak? Chápeme. Ale to nebyl zdaleka konec.

Sestry samozřejmě hned kontaktovaly provozovatele loterie, jestli los uzná a nebo ne. Připravovaly se na obě varianty, ale co nečekaly bylo, že společnost si vzala měsíc na rozmyšlenou. Respektive na vyšetřování.

Měsíc! 30 dní, kdy se budíte a zase usínáte s myšlenkou, že jste možná milionář. A nebo taky nejste, ale mohli jste být. A byli jste tomu tak blízko, jako možná nikdo. ,,Ani jedna z nás obvykle nemá v životě kdovíjaké štěstí, nejsme žádní klikaři. Takže to, co prožíváme, jsou skutečně rozporuplné pocity,“ řekla médiím Lucy. Jejich příběh sledovala celá země.

A proč si loterijní společnost dávala tak načas? Musela pečlivě prozkoumat, jestli dvě roztržené části skutečně patří k sobě, pomocí bezpočtu ochranných prvků. A jestli se sestry nedopustily podvodu.
Nakonec jim vyšetřovatelé jejich neopatrnost odpustili. A pro jistotu sestrám nechala vyrobit repliku losu v nadživotní velikosti a z pevného kartonu, aby se jim zase náhodou nepodařilo ho roztrhnout.
Obě jsou teď milionářky a slíbily, že minimálně do případného dalšího vyšetřování se nebudou hádat, která z nich los vlastně roztrhla.


 

Přečtěte si také