obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sen o sázence zdvojnásobil její výhru
Mnoho výherců loterie tvrdí, že se jim správná čísla zjevila ve snu. Že když se probudili, věděli přesně, co mají vsadit. Šestaosmdesátileté Kanaďance Mary Wollens se v roce 2006, pár dnů před slosováním, zdál také sen. V něm spatřila vyplněnou sázenku a velký šek, přesně takový, který zástupci loterie slavnostně předávají šťastným výhercům.

Její případ byl však přece v něčem odlišný. Na rozdíl od ostatních by vyhrála tak či tak. Mary totiž už vsazeno měla a ve spánku viděla právě svou sázenku. Její vize v ní upevnila víru v úspěch – zkrátka věděla, že tentokrát vyhraje. Rozhodla se tedy vsadit ještě jednou. Podala přitom sázenku s úplně stejnými čísly jako prvně. A naštěstí pro ní šlo o kombinaci, která se brzy opravdu ukázala být výherní!

Místo půlky brala dvě třetiny jackpotu

Brzy vyšlo najevo, že kromě Mary vsadil na správnou šestimístnou číselnou kombinaci ještě jeden sázející. Jelikož ale Mary vlastnila hned dvě výherní sázenky, dostala celé dvě třetiny z bohatého jackpotu ve výši 24 milionů dolarů (zhruba 484 milionů korun). Nebýt nevšedního snu, vyhrála by také, místo nynějších 16 milionů dolarů by si však přišla na výhru o celé 4 miliony, tedy nějakých 80 milionů korun nižší. A mít nebo nemít 80 milionů, to už je panečku rozdíl.

Přečtěte si také