Šéfe, vyhrál jsem a tak dávám výpověď…
A je to tady. Vyhráli jste spoustu peněz a potřebujete říct v práci šéfovi, že končíte. Ať už proto, že se chystáte na cesty nebo proto, že jste prostě tak zbohatli, že si můžete dovolit nedělat nic a užívat si (jen prosím nenápadně, soused by mohl začít závidět).
Po několika bezesných nocích se vydáváte do ředitelské kanceláře a i když už ťukáte na dveře, pořád netušíte, jak tuto situaci vyřešit s grácií. My vás této noční můry zbavíme. Tady je pár rad, jak odejdete důstojně a navíc si úplně nezabouchnete dveře.

Osobní jednání


I když podáváte výpověď nakonec písemně, vždycky nejdřív svého nadřízeného osobně informujte. Buďte racionální a profesionální. Subjektivní soudy o jeho osobě nebo o tom, jak dobře nebo špatně firmu vedl, si nechte pro sebe. Nezapomínejte, že nikdy nevíte, kde se s ním v budoucnu potkáte.

Při loučení nebuďte příliš osobní


Odcházíte a chcete poděkovat. Všem. Šéfům i kolegům. Je to často emotivní chvíle, tak myslete na to, že máte být struční a věcní. Ostatní věci se dají s kolegy vyřešit u piva.

Nezapomeňte na výpovědní lhůtu


Vždy si zjistěte, jak moc dopředu musíte svůj odchod nahlásit. Přejdete pak zbytečným neshodám a i případnému vašemu překvapení, že za dva týdny ještě opravdu nikam neletíte.

Nepalte mosty


Stůl si vyklidit musíte. Nástěnku s roztomilými fotkami dětí taky. Přesto se ale nemusíte loučit definitivně. Odejděte v dobrém rozmaru a s úsměvem.
 

Přečtěte si také