obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sedminásobný vítěz loterie radí....
Richard Lustig je Američan, který dříve žil stejně jako spousta dalších: od výplaty k výplatě. Střechou mu zatékalo do domu a po narození syna dlužil spoustu na účtech za lékařskou péči. A tehdy to přišlo – jeho první větší výhra v loterii nemohla mít lepší načasování.

Psal se rok 1992 a Lustig vyhrál 10 000 dolarů. Od té doby se mu podařilo vyhrát při dalších šesti příležitostech, souhrnná suma jeho výher dnes činí přes 1 milion dolarů. Že má metodu, kterou s úspěchem používá, si dle svých slov neuvědomil do doby, než vyhrál počtvrté.

„Každý mi říkal, že mám štěstí, že nic takového, jako metoda, neexistuje. Já ale vyhrál tolikrát, to už nemohlo být jen o štěstí,“ popisuje Lustig své myšlenkové pochody po čtvrté větší výhře. Když pak vyhrál po páté, začali i ostatní věřit, že za tím bude víc než jen šťastná náhoda. „Jaké máš tajemství, ptali se,“ vzpomíná Lustig.

Jeho pátá výhra v roce 2002 byla přitom vůbec nejvyšší. Tehdy si Lustig přišel na 842 tisíc dolarů (asi 17 milionů korun). Peníze příliš nerozhazuje, dopřál si však vůz značky Jaguar a motorku Harley-Davidson, synovi pak pořídil jako první auto BMW. Nejlepšími investicemi však podle něj byly především luxusní dovolené strávené s rodinou. „Jednou jsem svou rodinu vzal na sedmidenní plavbu zakončenou čtyřdenním pobytem na Aljašce. Užili jsme si to náramně,“ říká.

Jedna z Lustigových ratolestí jej nakonec dovedla k tomu, aby své tipy pro sázející sepsal, a vydal knihu. Některé z jeho hlavních rad zní:

Nespoléhejte na náhodná čísla

Když si vyberete vlastní čísla a sázíte je pravidelně beze změny, zvyšuje se s každou další prohrou pravděpodobnost vaší výhry. Ne o moc, ale zvyšuje.

Vybírejte správné stírací losy

Nebuďte hamižní a volte chytře. Vyberte si stírací losy lákající na nižší jackpot, tam máte vyšší pravděpodobnost výhry. Pak se této hry držte a kupte si postupně 10 stíracích losů stejného typu. Vaše šance porostou.

Ověřte si svá čísla

Ujistěte se, že čísla, která sázíte, zatím v historii nikdy nepadla.

Když vyhrajete, neblázněte

Obklopte se důvěryhodnými právníky a finančními poradci, kteří zajistí, že si svého bohatství budete užívat ještě dlouho do budoucna.

Zdroj foto: Huffingtonpost.com

Přečtěte si také