obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka Olympijský víceboj očima J. Šibíka
Po celém Česku se rozjíždějí Olympijské hlídky. S dětmi si tak zacvičí sportovní hvězdy: Vavřinec Hradilek, Tomáš Verner, Mirka Knapková, Kristýna Kolocová, Markéta Sluková, Jiří Prskavec a Denisa Rosolová

Atletka Denisová Rosolová si přijela v rámci olympijské hlídky Sazka olympijského víceboje zasportovat s dětmi v Praze - Košířích a ukázala jim, jak se správně rozcvičit. 

 

Během Olympijských hlídek se děti dozvědí i pravidla fair-play a to nejen ve sportu.

Školáci se setkali i s úspěšnými sportovci minulosti z Českého klubu olympioniků. Tady s Tomášem Dvořákem.

Během Sazka olympijského víceboje si děti vyzkouší cvičení, které je všestranně zaměřené a to na: ohebnost, hbitost, silovou vytrvalost, rovnováhu, rychlost, běžeckou vytrvalost, výbušnost a sílu.

 

Kromě setkání s významnými sportovci mají děti možnost vžít se do role novinářů na tiskové konferenci a na cokoliv se Olympijské hlídky zeptat.

Olympijské hlídky se v průběhu listopadu a prosince vydají přinejmenším jednou do všech krajů, celkem do 29 škol.

Každý školák, který se plně zapojí, získá v pololetí individuální sportovní analýzu svých silných a slabých stránek s tipy na cvičení, která mu slabiny pomohou odstranit.

Na konci školního roku pak díky metodice SportAnalytik, která vychází z kanadského programu spuštěného před olympijskými hrami ve Vancouveru 2010, určíme pohybový typ dítěte a zároveň školákům nabídneme škálu vhodných sportů a oddílů v okolí bydliště.

Více informací o Sazka olympijském víceboji najdete na webu Česko sportuje.

Přečtěte si také