Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Sazka Olympijský víceboj láká 800 škol

Sazka Olympijský víceboj láká 800 škol
Ráno krasobruslař Tomáš Verner před televizní kamerou minutu balancoval se zavřenýma očima na jedné noze jako čáp. Dopoledne pak ukazoval dětem v Základní škole v Lounech, jak se dobře protáhnout. Místo trojitého axela potom evropský šampion v krasobruslení z roku 2008 zkoušel trojskok snožmo z místa, jednu z disciplín Sazka Olympijského víceboje, jehož je ambasadorem.

 „Reakce dětí byly skvělé a nadšení bylo cítit a slyšet. Byl bych rád, kdybychom je nakopli na víc než den nebo rok, kdyby se sportu i samy sobě věnovaly i nadále a pečovaly o sebe. Sport je totiž péčí o vlastní tělo,“ říkal Verner.

V základní škole ve Školní ulici odstartoval v úterý registrace do Sazka Olympijského víceboje společně s Davidem Svobodou, olympijským vítězem v moderním pětiboji, i ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Marcelem Chládkem. Všichni tři se v rámci projektu, jehož cílem je přitáhnout děti ke sportu jako k součásti zdravého životního stylu, pustili do sportování.

Verner se ujal začátku rozcvičky, která začínala od hlavy a ramen. Další cviky přidal Svoboda a po pokynu ministra se v tělocvičně vytvořily protahující se dvojice. Vzápětí ministr Chládek usedl na zem zády ke švédské bedně a zkoušel za bedlivého dohledu rozhodčího Martina Doktora, dvojnásobného olympijského vítěze a sportovního ředitele Českého olympijského výboru, svou sílu v hodu míčem.

Tomáš Verner pak v zápolení se žáky lounských škol vyhrál výkonem 770 centimetrů v trojskoku z místa. David Svoboda, zastánce vícebojařské všestrannosti, dlouho vedl v T-běhu. Nakonec ho předčil školák Adam.

„Tělocvik byl ve škole můj neoblíbenější předmět. Jsem typ člověka, který nerad někde dlouze sedí a poslouchá a je víceméně pasivní. Rád jsem využil každou příležitost, kdy jsem mohl vyjít nebo vyběhnout ven. Je potřeba napovědět dětem, že pohyb a zdravý životní styl jsou pro ně dobré. Že sport je zábava,“ mínil David Svoboda.

To je podstatou celého projektu, v němž nezáleží na výkonech, ale na počtu zapojených dětí. Na nejaktivnější školy zavítají olympionici, kteří budou s dětmi sportovat podobně jako v Lounech. Školáci mohou na základě plnění osmi disciplín, které otestují jejich základní fyzické schopnosti, získat sportovní vysvědčení s analýzou svých silných a slabých. Přehled o svých žácích mohou dostat i učitelé.

Na konec školního roku pak bude pro aktivní žáky nachystáno vysvědčení s určením pohybového typu a s doporučením škály sportů, pro které mají předpoklady. S rodiči si pak díky přehledu oddílů ve svém okolí budou moct vybrat nejlepší možnosti sportování. „Každý si může najít oblíbený sport, který ho osloví a pomůže mu udržet se ve fyzické kondici,“ dodal Tomáš Verner.

Během dne se do Sazka Olympijského víceboje přihlásilo téměř 800 škol z celé České republiky, registrace však pokračují ZDE (prolink na http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/registrace/).

Přečtěte si také