obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sázíme nejen kvůli výhře

Přemýšleli jste někdy proč sázíte a kupujete losy? Hloupá otázka, chcete prostě a jednoduše vyhrát hodně peněz. Kdo by nechtěl. Spoustu lidí ale baví i jen samotný proces sázení.

Když si vsadíte, startuje se v těle zvláštní proces. Psychologické studie dokázaly, že lidi prostě baví už jen představa, že vyhrají. Mají několik dní na to, aby si představovali, co všechno by s výhrou udělali, co by si koupili a co rozhodně ne. Třeba když jedete ráno do práce. Spousta času na to, vymyslet skvělý plán. Až vaše čísla padnou, budete připraveni.

Asi to znáte. Jeden den byste si koupili drahé auto, nový byt a jeli někam na dovolenou. Později se ale možná vaše představy budou ubírat jiným směrem – co začít něco studovat, udělat si nějaký prestižní kurz?
 

Hezké sny

Než dojde k losování, zdají se často těm, co si vsadili sny, že se stali milionáři. Ani toto není přece na škodu. Kdo by se nechtěl, alespoň ve snu ocitnout v Karibiku na luxusní dovolené nebo třeba ve stíhačce. Jen pozor na probuzení, to bývá v těchto případech trochu nemilé.

polynesia-3021072_1920.jpg


„Bylo to tak blízko“

I realisté někdy podléhají tomu, že měli výhru nadosah. Uhodnout pět čísel ze šesti ale ještě neznamená, že to bylo „o fous“. Je totiž vědecky dokázané, že náš mozek si neumí vyhodnotit pravděpodobnost výhry třeba 1: 1 000 000. Je to pro nás prostě abstraktní číslo. Nicméně statistika nuda je a vždycky někdo musí vyhrát.

Sázet se prostě vyplatí, už jen pro ten pocit napětí, co se za pár dní asi stane. Tak to zkuste taky a uvidíte, o čem začnete přemýšlet a o čem se vám bude zdát.

Zdroj foto: Pixabay.com

Přečtěte si také