obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sápali se po výherním losu, jsou v base
Mít sourozence je fajn. Hlavně pokud jste naladěni na stejnou vlnu. Američané Andy a Nayel Ashkar to tak mají. Oba milují peníze. Kdo ne? Bohužel oni je milují natolik, že se nezdráhali ani krást.

Technicky naštěstí svůj zlotřilý plán nezvládli zrealizovat do úplného konce, a teď čelí celému seznamu obvinění. Co se tedy stalo? Andy (34) a Nayel (36) Ashkarovi si nežili zle, měli rodinný obchod a kráčeli vstříc naplnění amerického snu. Po cestě je však uhranula vidina 5 milionů dolarů (zhruba 100 milionů korun), které na stíracím losu koupeném u nich vyhrál jeden ze zákazníků, 49letý otec dvou dětí Fitzpatrick. Povedení bratři využili jeho neznalosti pravidel. Když viděli, že se domnívá, že vyhrál jen 5 000 dolarů (asi 100 000 Kč), nabídli mu, že mu dají 4 000 v hotovosti a nepůjdou oficiální cestou, aby mu ušetřili starosti s daněmi. Muž souhlasil.

Špatné lháře prokoukli hned

Bratři pak čekali, až se na vše zapomene a těsně před expirací se šli přihlásit o výhru k provozovateli loterie. Jejich historka však zněla až příliš neuvěřitelně a podezřele, takže netrvalo dlouho a vše se provalilo. Fitzpatrick si o povedené dvojici přečetl v novinách a žasl. Ihned se přihlásil o výhru a teď si užívá. To Andy a Nayel také, jen trochu jinak…

Přečtěte si také