obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
S kolika penězi se dá přestat pracovat?
Určitě jste o tom snili. Určitě jste o tom přemýšleli. Třeba na to myslíte pokaždé, když v tom šedivém ránu zvoní budík a Vám se nechce vstávat. Možná Vám to blesklo hlavou, když jste se nepohodli se šéfem. Kdybych tak nemusel chodit do práce....!

Milion nestačí!

Takový vyhraný milion potěší, vyřeší spoustu starostí a udělá život hezčí. Pro drtivou většinu Čechů je ale právě tahle částka k tomu, aby už nemuseli pracovat, nedostačující. I deset milionů je vlastně málo. Ze statistik by si za ně Češi pořídili lepší bydlení, odpočinuli si pořádně na zahraniční dovolené a finančně by vypomohli rodině. Jenže ten zapeklitý problém s  ranním budíkem by ani tahle částka nevyřešila.

Ptáte se tedy kolik? Podle posledních dat by se výhra musela zastavit minimálně na třiceti milionech. Pozor, ale ani tady to neznamená, že by čerstvý výherce takové sumy přestal automaticky pracovat. Začal by o tom vážně uvažovat! To, o čem vždycky snil, to, že si bude života víc užívat, že se nenechá zbytečně stresovat, má totiž na dosah. Při výhře 30 milionů by tak převážná část lidí změnila zaměstnavatele, profesi a postavila se na vlastní nohy. Ostatně nejde jen o Čechy. Třeba když manželé Weirovi ze Skotska před třemi lety vyhráli, část výhry dali na podporu kampaně referenda, které mělo rozhodnout o odtržení od Velké Británie. Budoucnost země je nadchla natolik, že na své dosavadní zaměstnání zanevřeli a začali na plný úvazek pracovat právě pro kampaň.

Magická hranice

Oficiálně je ale onou psychologickou hranicí, kdy by lidé už jen nepřemýšleli a rovnou dávali výpovědi, 100 milionů korun. Ranní vstávání, dobíhání autobusů a naštvaný šéf by rázem přestaly existovat. Zní to dobře? Dokázali byste si to představit?

Superjackpot Sportky by vám tak mohl stačit až do konce života. Života, podle vašeho přání. Až vyhrajete, sami uvidíte, jestli byste si z práce udělali jen příležitostného koníčka nebo by vás tahle starost přestala obtěžovat na dobro. Držíme palce! Do té doby, jen samé radostné vstávání!

A kolik byste museli vyhrát Vy, aby jste přestali pracovat?

 

Přečtěte si také