obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Proti gustu žádný dišputát: Co všechno si kupují výherci milionů
Určitě máte vlastní představu, jak byste naložili s větším obnosem. Jistě však neuškodí inspirovat se také u ostatních. Někteří z výherců během nákupů totiž opravdu popustili uzdu své fantazie.
 

Zatímco někdo se rozšoupne ve velkém stylu po vzoru celebrit, jiný preferuje návrat k přírodě. Ne každého totiž láká rušný život ve světle reflektorů, opulentní večírky a extravagantní móda. Gaynor a David Funellovi v loterii vyhráli v roce 2002, nedlouho poté si koupili farmu a celkem téměř 25 hektarů půdy. Každý teď vlastní jednoho koně, mají čtyři psy, 25 slepic a úctyhodné stádo čítající 250 ovcí.

Les s vlastním PSČ

Manželé z Velké Británie Ted a Marilyn Newtonovi před několika lety vyhráli jackpot v loterii Lotto. Část ze své enormní, 7,9 milionů liber vysoké výhry přitom použili k zakoupení 15,5 akru lesa Park Wood. Les je primárně listnatý. Rostou v něm např. kaštany, stříbrné břízy, jilmy nebo jasany. Ted má však v plánu vysadit také modřín či buk. Milá na tom všem je především skutečnost, že si les neusurpují pro sebe. Naopak, k návštěvě zvou také ostatní včetně místních škol.

Nová prsa pro sourozence

Asi nepřekvapí, že nejedna výherkyně část peněz vyhradí na služby plastického chirurga. Kromě botoxu si dámy nejčastější diktují různé úpravy prsou. Často posedlost kultem těla začíná už ve velmi raném věku. To byl případ teprve 16leté Calllie Rogersové, která v roce 2003 brala 3 miliony dolarů (asi 60 milionů korun) a hned spěchala za vyhlášeným mistrem skalpelu. Stejné přání měla také tehdy 21letá Sarah Cockingsová (vyhrála v přepočtu 100 milionů korun), která však nebyla sobec a tak služby plastického chirurga zaplatila rovnou i svým dvěma sestrám.

Pořád jen na kolena, na kolena, na kolena…jé jé jé!

Zatímco někoho k chirurgům dožene marnivost, u jiných je to touha užívat si života bez bolesti a omezení. Postarší manželský pár Tonny a Greta Doddovi z Anglie ve hře Lotto vyhrál krásných 2,4 milionu liber (asi 83 milionů korun). Na nic nečekali a oba se hned objednali na soukromou kliniku na operaci kolen. Tony už nemohl ujít ani deset metrů a díky operaci se vrátil zpět ke svému oblíbenému golfu. Greta, které oteklá kolena taky nedovolovala příliš pohybu, se díky novým kloubům vrátila k milovanému plavání. Pár navíc znovu oprášil taneční boty.

Automobilová závodní stáj

Pokud neznáte podnik NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing), vězte, že jde o pořadatele série motoristických závodů automobilových speciálů. Nutno dodat, že tyto závody jsou v Americe nesmírně populární. Fandí jim také Joe Denette, který v roce 2009 v loterii Mega Millions vyhrál 75,6 milionu dolarů (okolo 1,5 miliardy korun). Jelikož se namísto pravidelných dílčích plateb rozhodl pro okamžitou výplatu, přistálo mu ovšem na účtu „jen“ 46 milionů dolarů (asi 920 milionů korun). V roce 2011 z části peněz financoval založení nové závodní stáje. Ta stále funguje - a světe div se - je i docela úspěšná.

Co byste si koupili vy, kdyby se na vás usmálo štěstí v Superjackpotu Sportky nebo kdybyste vybrali bank dokonce v samotném Eurojackpotu? Pochlubte se v diskuzi pod článkem!
 
 

Přečtěte si také