obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Proč nejste vy ještě bohatí?
Bohatství netvoří obsah peněženky, nebo vašeho konta. Začátek všeho je myšlení.
Vaše mysl může být buď zdrojem chudoby, nebo bohatství a hojnosti. Možná si to ani neuvědomujete, ale možná už jednáte jako chudý člověk. Jaké jsou tedy nejčastější destruktivní myšlenky, které vás brzdí na cestě do světa milionářů? Pojďme společně tomu štěstíčku trochu naproti.
 

1) Scházíte se s „negáči“


Negativní lidé jsou všude okolo. V Česku je navíc prý jejich koncentrace dost vysoká. Docela pěkně to vystihuje jeden vtip: ,,Ahoj, proč jsi smutnej?“ ,,Pošla mi kráva, a ta sousedova se vesele pase.“ ,,Aha, chápu, a ty bys chtěl, aby sis mohl pořídit novou krávu.“ ,,Ne, já bych chtěl, aby sousedovi taky chcípla.“  Drsná nadsázka, ale trefná. Prostě takhle – negativní lidé si neustále na něco stěžují, nadávají, a nejraději by byli, kdyby měli všichni stejně. A nejlépe nic. Valí na vás svou negativní energii, vysávají vás, zdržují a brzdí. Když chceš létat, neptej se slepic, jestli to dokážeš.
 

2) Bohatí jsou lakomí a nepoctiví


Jasně, i mezi bohatými lidmi se můžou vyskytnout lakomci, ale neplatí to plošně. Snad téměř každý opravdu bohatý člověk dnes podporuje nějakou charitativní či neziskovou organizaci. Smiřte se s tím, že bohatí si peníze vydřeli, a že závazek je i o jmění pečovat.
 

3) Pracujete přesně od-do a pak padla


Pracujete málo. Odkroutíte si své a jdete domů. Jak chcete mít více než ostatní průměrní lidé a nevěnovat tomu více úsilí? To přece nedává smysl. Bohatí pracují zrkátka tak, jak je potřeba. Někdy i o víkendu a někdy do noci, na druhou stranu si pak klidně ve středu udělají volno. A hlavně se ze všech sil snaží nebýt něčí zaměstnanec, ale svůj pán. Myslíte, že váš šéf vás nechá vydělat víc, než on sám? Ha ha.
 

4 ) Půjčujete si


Jasně. Třeba financování bydlení se často neobejde bez hypotéky, což je taky půjčka. Ale ty ostatní věci – půjčka na dovolenou, televizi, Vánoce…..Vážně? Nedělejte to. Uleví se vám, když si přiznáte, že si něco zatím nemůžete dovolit. Není to hanba. Hanba je dělat ramena, a pak se nechat drtit splátkami. Peníze, které si půjčíte, si půjčujete hlavně od svého budoucího já. Ukrajujete si tím své budoucí výdělky, na několik let.
 

5) Neustálé výmluvy


Staré zvyky se mění těžko, ale když vy nic neuděláte, ostatní to za vás nevyřeší. Buďte aktivní a jděte si za svým snem. Když se to povede, bude to vaše vina. Je to váš život a vaše peněženka.
 

6) Chcete se k milionům „prošetřit“


Jste přesvědčeni, že když budete dost šetřit, jednou otevřete slamník a tam bude poklad. Bohužel, takhle to funguje maximálně v pohádkách. Slyšeli jste už o inflaci? Musíte investovat. Pokud to neumíte, poraďte se. Pak o tom přemýšlejte, a studujte. Bohatství není zázrak, je to většinou dřina. Neznalost neomlouvá. A i když se člověku podaří, že zbohatne náhle – o peníze se musí starat, nebo se rozkutálejí.

 

Přečtěte si také