obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Proč je loterie jako randění
Zpočátku to může znít bláznivě, pak si ale uvědomíte, že hraní loterie a randění si jsou podobné v celé řadě aspektů. My známe minimálně čtyři!

Kdo nehraje, nevyhraje: Pokud si nevsadíte, nemůžete čekat, že vám do klína spadne jackpot. Stejně tak těžko najdete spřízněnou duši, pokud budete vysedávat doma a stranit se sociálního kontaktu. Štěstí je zkrátka třeba vyrazit naproti – ve hře i v lásce.

Nikdy to není úplně ve vašich rukou: Stejně jako občas vsadíte sázenku, na níž vám nevyjde jediné číslo, můžete náhodou vyrazit na rande s člověkem, s nímž nebudete mít společného absolutně nic. Všichni jsme minimálně slyšeli o katastrofálních rande, kde jeden z dotyčných raději předčasně utekl, případně se ten druhý dokonce ani neukáže. Takový je zkrátka život.

Někdy to zkrátka trvá: Mezi loterijními vítězi je spousta těch, kteří sázeli celé týdny, měsíce a roky, než přišel vytoužený jackpot. Také v romantické sféře pak najdete páry, které se poznaly až ve 40, 50 nebo 60 letech, poté, co za sebou měli klidně 2-3 nevydařené manželství. Vytrvalost se nakonec vyplatila.

Nikdy nevíte, kdy to přijde: Důležitou součástí hraní loterie i randění je vzrušení z neznámého. Výhra/nalezení ideálního partnera není něco, co si jen tak naplánujete. Přijít to může zčista jasna, dnes, zítra nebo také nikdy. Ale právě v tom je to kouzlo.

Ať už se chystáte na rande nebo si jdete vsadit Sportku či Eurojackpot, držíme vám palce!

Přečtěte si také