obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Proč je lepší být bohatý než chudý?
Proč je lepší být bohatý než chudý? Jednoduše proto… Užíváte si života, nemusíte se omezovat, jezdíte v hezkých autech, jíte dobré jídlo a k němu pijete dobré pití.

Takže například – chtěli byste raději bydlet v malém panelákovém bytě, kde slyšíte souseda z vedlejšího bytu dýchat, splachovat i kašlat, nebo spíš v hezkém prostorném domě v krásné přírodě s výhledem na moře? Asi se nebudu příliš mýlit, když odhadnu, že většina si vybere druhou možnost.

Raději byste jezdili smradlavým žigulíkem s propadlou technickou, který čoudí přes tři ulice a všichni sousedé, které slyšíte kašlat, smrkat a splachovat by slyšeli, že startujete? Nebo byste prostě a jednoduše raději jezdili novým voňavým autem se zatahovací střechou?

A za třetí: Raději si dáte spíš kuře s rýží nebo čerstvě uloveného humra?

Je jednoduché představit si, jak je život snadnější, když se nemusíte omezovat.

A co víc? Chtěli byste žít déle? Pokud ano, je prostě dobré být bohatý. Bohatí lidé totiž statisticky žijí déle, než ti chudí. A to je dokázané. A pokud máte peníze, díky kterým se nemusíte omezovat, dožijete se až o deset let víc než ti, kteří je nemají. Samozřejmostí je, že bohatí lidé jsou zdravější, často také méně ve stresu a pokud ano, lépe se s ním vyrovnávají. A i přesto, že občas slýcháváte, že chudší lidé jsou šťastnější, protože se netrápí penězi, tak úplně pravda to není. Kdo by nebyl šťastný, kdyby nemusel přemýšlet, jestli si může tento měsíc koupit ještě tenhle svetr anebo tamty kalhoty? Kdo by nebyl šťastný, kdyby si mohl koupit nové auto jen proto, že prostě může?

Důležité je jedno, umět s tím zacházet. A zjištění? Pokud máte peníze, budete prostě déle a snad i spokojeněji žít. 

Co myslíte? Opravdu peníze prodlužují život? Podělte se o to s námi v diskuzi.

Přečtěte si také