Proč je dobré za výhru cestovat? Víme to…
Rozpadl se tak už nejeden vztah, dokonce manželství. Přesto lidé cestování milují. My vás teď přesvědčíme o tom, že je dobré investovat vyhrané peníze právě do poznávání nejrůznějších koutů světa. Byť to mnohdy stojí nejen ty finance.
Bojíte se výšek a vaše partnerka si začne rvát vlasy, když uvidí krysu? Nepříjemné. Nicméně pokud budete dlouho na cestách, stanete se odolnějšími. Neříkáme, že si hned po příjezdu pořídíte hlodavce jako nové domácí mazlíčky, ale klidně přežijete noc v džungli na stromě plném těchto roztomilých zvířátek. Časem si prostě zvyknete i na méně komfortní podmínky.

S tím souvisí i další vlastnost, kterou v sobě možná objevíte. Budete vynalézavější. Protože se náhle můžete ocitnout bez mobilu a bez internetu. Ze začátku si možná přijdete jako nazí, ale časem zjistíte, že si poradíte bez různých návodů a videí. Zcela vás ohromí, že vaše drahá polovička nedrží mapu obráceně a bravurně naviguje a pro vás zase nebude složitá role zálesáka.

Když se párkrát dostanete ze složité situace, začnete si víc věřit. A to se taky v běžném životě může hodit. Uvědomíte si, že jste posunuli vaše hranice a pak už vám třeba nepřijde tak těžké s někým se udobřit nebo vyřešit pracovní problémy.

A zdánlivě největší banalita na konec, naučíte se být sami se sebou, což je k nezaplacení. Nezdá se to, ale umí to jen málokdo. A taky budete víc věřit lidem.
To vše není zrovna málo, co říkáte. Tak si vsaďte a když se na vás usměje štěstí, vyražte překonávat sami sebe a posouvat své hranice.

Přečtěte si také