obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Pro výhru v loterii nestačí jen věřit
Spousta loterních výherců je přesvědčena, že za jejich úspěchem stojí právě víra. Pro výhru je však třeba udělat ještě minimálně jednu věc...
Existuje spousta teorií, podle nichž je víra ústřední složkou úspěchu, a ještě více příběhů, které toto pravidlo skutečně potvrzují. Spousta loterních výherců například zmiňuje, že ve svůj úspěch neochvějně věřila – a je přesvědčena o tom, že právě díky tomu se nakonec dostavil.

Poměrně nedávno jsme náhodou narazili na knihu Kup si los Briana Cavanaugha. Podle ní víra sama o sobě pro výhru v loterii nejspíš nestačí. Krásně to ilustruje následující úryvek:

Byl kdysi jeden stařec, který žil od mládí dobrým a zbožným životem, ale k stáru neměl nic, čím by se mohl světu pochlubit. I padl na kolena a modlil se takto: „Slyš mě, ó Bože! Byl jsem vždy poctivým člověkem. Až dosud jsem tě nikdy o nic nežádal a vždycky jsem se spokojil s tím, cos mi sám daroval. Ted však mám jednu jedinou prosbu: nech mě vyhrát v loterii!"

Týdny ubíhaly a nic se nedělo, a tak se náš milý stařík znovu modlil o výhru v loterii. A pořád nic. Po několika měsících marných proseb pozvedl tvář k nebesům a zvolal: „Bože, dáš mi konečně šanci? Vždyť všechno, co po tobě chci, je výhra v loterii!" Tu se náhle z oblohy ozval hromový hlas: "A dáš laskavě šanci ty mně? Aspoň si kup los!"

V Sazce víme jedno, že všichni, kteří u nás vyhráli, si taky vsadili. Hodně štěstí, protože bez toho to taky nejde.

Přečtěte si také