Pro dobrotu na žebrotu!
Doufejme, že většina z nás je vychována k úctě ke starším, gentlemanství a ohleduplnosti. Bohužel jsou případy, kdy platí oblíbené pořekadlo lakotného Trautenberka. Nevěříte?

Stalo se to loni. Běžný den jakých zažíváme tisíce. Američanka Mindy Crandelová a její desetiletá dcerka stály ve frontě v jednom z Floridských obchodů. Chtěly zkusit štěstí, koupit si sázenku do loterie Powerball a možná něco sladkého na zub. Když Crandelová spatřila 84letou důchodkyni Glorii C. Mackenziovou, automaticky ji pustila před sebe – hezké gesto, které potěší obě strany. V tomto případě ovšem jen do momentu, kdy si důchodkyně koupila sázenku do té samé loterie a vyšlo najevo, že právě ta jí přihrála nějakých 278 milionů dolarů (asi 5,56 miliardy korun) po zdanění!

Crandelová by nejspíš v loterii stejně nevyhrála

Mackenziová vsadila náhodný tip, což je to samé, co učinila také matka s holčičkou za ní. Přesto podle expertů není kvůli složitosti systému náhodných tipů příliš pravděpodobné, že by výhru brala právě slušně vychovaná rodička. „Moje dcera uviděla její fotku v novinách a začala křičet mami, to je ta paní, kterou jsme pustili!“ Líčí Crandelová, ale zachovává chladnou hlavu: „Udělala bych to znovu, takhle jsem byla vychovaná.“ Bohužel pro ni však sázenku podávala nejen za sebe, ale i za kolegy z práce…ti z její ohleduplnosti akorát zuřili…

A poslední otázka, na níž se určitě táže nejeden z vás: Dala Mackenziová Crandelové alespoň něco málo, nebo dobrý skutek nechala bez odplaty? Co myslíte? Zkuste si tipnout v diskuzi pod článkem.

Přečtěte si také