obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Přišli o všechno a třeli bídu s nouzí. Teď se na ně usmálo štěstí
Je tomu jen pár let, co rodina Jonesových z britského Crewe přišla díky dvěma loupežím během jediného víkendu doslova o všechno. Manžel a otec dvou dětí Kevin musel brát 12hodinové směny, jen aby s bídou vyžili. Teď si ale může vzít pořádně dlouhou dovolenou…
 
Řidič autobusu Kevin Jones z Britského Crewe má důvod slavit poté, co získal jackpot v loterii Lotto. Jackpot ve výši. 6,1 milionu liber. Dvojnásobný otec Kevin si den po slosování kontroloval čísla on-line: „Očekával jsem, že budu moct tiket maximálně vyhodit. Pak jsem uviděl, že první číslo sedí. Dobrý začátek, řekl jsem si. Také druhé číslo bylo správně, a pak i třetí – to už dávalo 25 liber, wow! Tím to ovšem neskončilo. Tak to pokračovalo, až mi došlo, že mám správně všech 6 čísel,“  vybavuje si Kevin.

„To nemůže být pravda, napadlo mě. Asi se dívám na špatný týden. Pak jsem zavolal manželku. Michele! Myslím, že jsem vyhrál v loterii, zlato!“ „Skvěle, 25 liber?“ zeptala se. „Ne, jackpot!“

Ve vzduchu však Kevin stále cítil pachuť nejistoty. Nechtěl dělat přílišné naděje, než mu výhru potvrdí přímo provozovatel loterie. Také proto se dalšího rána klasicky sebral a vyrazil do práce. „Beztak jsem nemohl zůstat doma. Vím, kolik lidí na mě spoléhá při dojíždění do práce nebo do školy. Než jsem vyrazil, poprosil jsem Michele, aby ještě zkusila zavolat provozovateli a ověřila, zda jsme skutečně vyhráli,“  komentuje Kevin.

Zhruba v polovině pracovního dne zazvonil Kevinovi telefon. Byla to Michele a měla dobré zprávy! Skutečně vyhráli! Kevin měl náhle 6 162 138 důvodů (právě tolik liber vyhrál) být nervózní. „Snažil jsem se zůstat klidný, ale nešlo to. Věděl jsem, že mě čeká ještě půlden v práci a nebyl jsem si jistý, že bych to zvládl. Hned jsem tedy zavolal šéfovi a řekl, že se mi přihodilo něco, co může neblaze ovlivnit moji schopnost soustředění,“  popisuje. Šéf měl logicky starosti a tak mu Kevin raději vše prozradil.

Konverzaci zaslechl také jeden z cestujících. „To je úžasné! Gratuluji! Ještě nikdy mě nevezl milionář!“
 

Přečtěte si také