obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Při úklidu po hurikánu našel stírací los
Nešlo přitom o ledajaký stírací los, tento byl totiž vítězný a měl hodnotu téměř 20 milionů korun (zhruba 1 milion dolarů). Marvin Rosales-Martinez tak nalezl své štěstí v troskách a sutinách.

V roce 2012 se státem New York prohnal ničivý hurikán Sandy, který po sobě zanechal především spoušť. Minimálně muži z našeho příběhu však změnil život výrazně k lepšímu. Sedmadvacetiletý Marvin Rosales-Martinez vypomáhal s odklízením následků řádění hurikánu nedaleko svého domova v Hicksville ve státě New York. Právě když ze země hráběmi odklízel mokré listy, spatřil mezi nimi schovaný stírací los „Win $1000 a week for life“ (název lze volně přeložit jako „Vyhraj 1000 dolarů týdně pro zbytek svého života“).

Výherní los si nenechal

Martinez stírací los setřel a zjistil, že je výherní. I přesto jej poctivě odevzdal provozovatelům se sídlem na Long Islandu a pustil ho z hlavy. O více jak rok později však obdržel telefonát, který mu vyrazil dech. Jelikož se k vlastnictví losu nikdo nepřihlásil, připadla výhra jemu.

Namísto pravidelných plateb v objemu 1 000 dolarů týdně se však Martinez rozhodl vzít jednorázovou sumu a tak mu bylo vyplaceno „jen“ zhruba 16 milionů korun (necelých 800 tisíc dolarů). Martinez, který je původem z El Salvadoru, místní televizi prozradil jen to, že si za vyhrané peníze hodlá především koupit dům a poslat část rodině. Co udělá se zbytkem, nevíme, každopádně nás může hřát alespoň to, že i dnes se poctivost může vyplácet.

Video se šťastným výhercem je k vidění ZDE.

Foto výherce (zdroj): Rollingout.com

Přečtěte si také