obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Přehledu rekordních světových výher vládnou Američané
V USA milují vše XXL. Hranolek musí být superporce, Colu jen v megakelímku a když pizza, tak rodinná. Tohoto principu se drží i v loterii. Není divu, že následující přehled TOP 6 světových loterních výher končí jako čistě americká záležitost…

6. místo: Trojice hráčů Powerballu

Třem hráčům se v říjnu 2015 podařilo správně tipnout všechna čísla slosování Powerballu. Odměnou jim byl podíl z jackpotu v hodnotě 564 milionů dolarů. To je v přepočtu při kurzu 25 korun za dolar nějakých 13 575 000 000 Kč.

5. místo: Dvojice hráčů Powerballu

Analogická situace nastala i zde, když se trefila hned dvojice hráčů. V listopadu 2012 si mezi sebou rozdělili 587,5 milionu USD.

4. místo: Gloria C. MacKenzie v Powerballu

Gloria MacKenzie vyhrála v květnu 2013 více jak 590 milionů dolarů. Jelikož si zvolila variantu jednorázové platby, obdržela „jen“ 370,8 milionů dolarů před zdaněním. Z toho okamžitě věnovala 2 miliony dolarů na opravu zatékající střechy střední školy Schenck High School v East Millinocket (Maine). Z její strany šlo o projev vděku. Její dcera na tomto ústavu učí a její syn byl členem školní rady. Sama Gloria je bývalou učitelkou.

3. a 2. místo: Dvojice a trojice hráčů Mega Millions Lottery

Bronz patří 2 hráčům, kteří se v prosinci 2013 podělili o jackpot v hodnotě 648 milionů USD, stříbro pak trojici, která se v březnu 2012 šábla o 656 milionů USD.

1. místo: Trojice hráčů Powerballu

Neskutečných 1,6 miliardy dolarů, přesně tolik si letos v lednu rozdělila trojice hráčů. Jenže 39,6 % z výhry spolykal státní aparát v podobě daně z příjmu. Navíc se všichni rozhodli pro okamžité vyplacení, namísto rozdělení do splátek na 29 let, což sumu dále snížilo. Jedněm z výherců, rodině Robinsonových z Tennessee, ve finále na účtu po daních a stržení zůstalo přesně 187,2 milionu dolarů. To by se vám u Sazky nestalo – u nás dostanete vždy celou částku a daň neplatíte. Miliardy nabízí třeba loterie Eurojackpot.

Jdete do toho?

Přečtěte si také