obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Představujeme dům Hollywoodské hvězdy
Ten dům se jmenuje příznačně – The Manor, Panství. Ve své době byl nejdražším na americkém realitním trhu. Dlouhou dobu patřil Aaronu Spellingovi, slavnému americkému režisérovi. Před pár lety ho koupila Petra Ecclestone, dcera šéfa Formule 1. Pojďme se na něj podívat blíž.

Začněme třeba cenou – 1,6 miliardy korun. Skromný domeček v lukrativním místě Holmby Hills v Los Angeles. Petra se při nákupu plácla přes kapsu a kdo ví, jestli si na dům hypotéku…

Toto panství o rozloze šest hektarů má snad všechno, na co pomyslíte. A je také největší svou rozlohou v LA a je dokonce větší, než Bílý dům. Místnosti má snad na cokoliv, co Vás napadne. Možná byste si řekli – určitě nemůže mít třeba speciální místnost, kde se nedělá nic jiného, než upravuje čerstvé květiny. Omyl. Třeba takový pokoj v domě opravdu je. A pak Vás může napadnout – nemá místnost, kde se nedělá nic jiného, než degustuje vína. Opět omyl. I taková se tam najde. A do třetice. Nemůže mít místnost, kde se jenom schovávají šperky, na to mají obyčejní smrtelníci buď trezor, nebo prostě šperkovnici. A Petra Ecclestone má prostě pokoj jen pro šperky.

Ale to jsou jenom drobnosti. Celkem v tomto sídle, respektive Panství je místností víc než sto, nebo spíše komnat z toho je 14 ložnic a 27 koupelen.

Bazén je tak nějak samozřejmostí, tenisový kurt také. Ve svém domě má taky vlastní salón krásy anebo muzejní místnosti a kino. A protože dům je opravdu velký a večírky asi nepořádá pro dva, tři čtyři nebo pět kamarádů, zaparkovat u domu může prostě a jednoduše 100 aut najednou. Prostě se ten počet zaokrouhlil nahoru.

Protože ale Petře dům při koupi ve všem nevyhovoval, nechala ho rekonstruovat. Na přestavbě pracovalo devět týdnů přes 500 dělníků a celá obří vstupní hala je teď černobílá a zdobí ji křišťálové lustry.

Obě dcery slavného šéfa mají rády luxus. Sestra Petry Tamara si před nedávnem, asi, aby se nenechala zahanbit, koupila druhý nejdražší dům v USA. Možná taky proto, aby se se svou mladší sestrou mohla přebíjet, čí dům je dražší, krásnější a luxusnější. O tom víc příště. 

Přečtěte si také