obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Pracovat 11 hodin denně a 3 dny v týdnu
Pracovat jedenáct hodin denně, ale jen tři dny v týdnu. To kdysi zcela vážně navrhoval jeden z nejbohatších mužů planety, mexický miliardář Carlos Slim. Podle něj by tak lidé byli šťastnější a úspěšnější. Tím i bohatší. Měli by taky víc času na sebe a své zájmy. Takto musí vše stíhat o víkendu. Co ale ve dnech volna dělají právě lidé jako Slim, lidé s miliony nebo miliardami na kontě?
Užít si volno s rodinou nebo s přáteli. „Gaučing“ nebo pořádný adrenalin. Každý to má jinak a platí to i pro ty nejbohatší lidi na světě. Třeba zakladatel britské společnosti Virgin Group Richard Branson je známý tím, že si život umí užít. Na svém soukromém ostrově pořádá velké páteční párty. Ráno prý ale nikdy nevyspává. Rád plave kolem ostrova, potápí se s delfíny nebo kituje. Večer pak hraje šachy se svými dětmi.

Spoluzakladatel Googlu Sergey Brin zase vyhledává adrenalin. Často skáče s padákem. Na zemi se pak věnuje už méně nebezpečným sportům, třeba in-linovému hokeji nebo hraje ultimátní frisbee.
Že by si měl každý najít čas na své koníčky, radí i nejúspěšnější investor 20. století Warren Buffet. On sám hraje rád na ukulele. A vystupuje i veřejně. Pravda na místech, kde se asi nikdo neodváží ze sálu odejít, a kde jistě sklidí aplaus. Zahrál a zazpíval třeba na valné hromadě Coca-Coly. Právě jeho společnost Berkshire Hathaway je největším akcionářem nápojářského giganta. K loňskému stoletému výročí lahve, ve kterém je nápoj prodávaný, pak složil píseň. Nezapomněl s úsměvem podotknout, že lahev je tak dokonce starší, než on.

Veškerý čas, tedy i ten, kdy není v práci, si plánuje spoluzakladatel Twitteru Jack Doresey. Líp se mu tak prý soustředí. Volno si naordinoval ale jen v sobotu. To rád chodí na výlety do přírody.

Úplně obyčejně tráví svůj volný čas Bill Gates. Rád si udělá pohodlí ve svém oblíbeném křesle a čte si. Novináře kdysi překvapil tím, že na otázku, co děla o víkendu, odpověděl, že sledoval svou dceru, jak jezdí na koni a pak si užíval staromódní věci, které blíž nespecifikoval.A co že dělá už zmíněný telekomunikační magnát Carlos Slim z Mexika, který by fandil jen třídennímu pracovnímu týdnu? Dnes už pán v letech kdysi hrával na ulici s kamarády baseball. Dnes ho sleduje už jen v televizi. Se skleničkou whisky se sodou v ruce.

Foto: familyskinews.com, dallasnews.com, reutersmedia.net
 

Přečtěte si také