obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Poslední los na prodejně skrýval pohádkový jackpot
Dělník ze severoirského hrabství Armagh vstoupil do historie britské National Lottery, když se mu podařilo vyhrát maximální možný obnos ze stíracího losu: neuvěřitelné 4 miliony liber (v přepočtu asi 140 milionů korun).
Výhra se zrodila zajímavou shodou okolností. Ross Hearst, jak se dělník jmenuje, si nejprve koupil jeden z losů z levnější sady a vyhrál 10 liber. Přesně tolik, kolik stojí nejdražší prémiové losy. „Normálně si je nekupuji, ale na prodejně měli poslední a tak jsem do toho šel,“ říká Hearst.

Los setřel až během polední pauzy. „Když jsem viděl, že jsem vyhrál, nemohl jsem tomu uvěřit. Hned jsem volal provozovateli loterie, ale byl jsem tak nervózní, že jsem pořád mačkal špatná čísla,“ vybavuje se Hearst. Když se konečně dovolal a zjistil, že opravdu vyhrál, hned se jal sdělit radostnou novinu také své ženě Jocelyn. Ta nejprve myslela, že jde o nějaký nejapný žertík a zavěsila. Když později pochopila, že skutečně vyhráli, byla ve stejném šoku, jako její manžel.

Společně v dubnu očekávají první dítě a lepší začátek si nová rodina snad ani přát nemohla. S penězi manželé hodlají nakládat rozumně. V plánu je zatím jen nové auto a romantická výletní plavba, prioritou prý bude zajistit světlou budoucnost miminku.

Přečtěte si také