obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Pořiďte si zvíře, třeba vám pomůže vyhrát miliony
 
Máte pocit, že nemáte v životě štěstí, že nemůžete nikdy vyhrát? Možná pomůže, když si koupíte třeba psa. Je totiž známo mnoho případů, kdy k velké výhře pomohla člověku právě zvířata. Některá z nich našla zapomenutý výherní tiket, jiná zase dokázala předpovědět tažená čísla.

Labrador Ruby

Jednoho dne si hrál na zahradě poblíž zaparkovaného auta svých páníčků. Z trávy vyhrabal bílý papírek, se kterým se naštěstí šel pochlubit do domu. Byl to totiž ztracený tiket. Psí úlovek udělal manželům Slaterovým hodně velkou radost. Tiket totiž skrýval výhru 230 tisíc dolarů, v přepočtu přes 4,5 milionu korun.

Fenka vybrala čísla na tiket
 

To majitelka malého chlupatého plemene Shih-tzu na to šla jinak. Zjistila, že její fenka má věštecké schopnosti. Když se panička Velma dívala v televizi na losování loterie, začala fenka z ničeho nic štěkat. To Velmu přimělo k tomu, aby ji začala trénovat. Ukazovala jí čísla a to, u kterého zaštěkala, zaškrtla v tiketu. Vyšlo to. Fenka uhádla kombinaci čísel a Velma vyhrála 400 tisíc dolarů, tedy přes osm milionů korun.

Trochu záhadou je zlatá žába z Thajska

Tu našli v roce 2016 v jedné z tamních provincií. Jelikož se zlatavě třpytila, Thajcii usoudili, že má nadpřirozené schopnosti a umístili ji do jednoho z klášterů. Je nepravděpodobné, že žába pomohla někomu přímo k milionům. Nicméně řada lidí tvrdí, že poté, co strávili chvíli v její blízkosti, začal být jejich život šťastnější a někteří vyhráli i peníze.

Mediální hvězda chobotnice Paul

Chobotnice Paul s neuvěřitelnou přesností předpovídala zápasy mistrovství světa ve fotbale. Poté, co uhynula, dostala šanci v dalších mezinárodních soutěžích jiná zvířata. Třeba Euro 2012 vzalo pevně do svých věšteckých kopyt psychoprase.
 

Přečtěte si také