obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Pořád odkládáte nepříjemné povinnosti?
Už potřetí vytíráte byt, i když normálně si jen těžko vzpomenete, kde máte kýbl s hadrem? A taky je potřeba umýt nádobí, protože to prostě nepočká a pes už nebyl hodinu venku a vy máte tíživý pocit, že jste špatný „páníček“. Známe to všichni – když se musíme učit na zkoušky nebo je třeba udělat něco do práce. Desítky věcí mají najednou přednost.

Klasické rady vezměme hopem:

  1. svůj čas si dobře rozplánujte, klidně do detailu
  2. na pracovním místě si udělejte pořádek
  3. určete si termín, kdy budete s prací hotovi (je to lepší, než si naplánovat, budu pracovat nebo se učit pět hodin denně)
  4. řekněte o svých plánech druhým a nejtěžší věci dělejte nejdřív

Dejte si druhou šanci


Stanovte si čas, kdy začnete odpoledne pracovat. Pokud promarníte dopoledne, je jistá šance, že se k práci ten den přece jen dostanete. A to v klidu, nebudete vše přeci honit na poslední chvíli v osm večer.
 

Odpočívejte


A to se dobře poslouchá...Je vědecky mnohokrát dokázané a potvrzené, že nedostatek spánku snižuje produktivitu.
 

Volný čas si užívejte


Nemá smysl sledovat film a celou dobu se nervovat, že jste teprve u druhé maturitní otázky. Nic jste neudělali, to ano, ale ani jste si neužili film.
 

Odměňujte se


Další příjemná rada. Hlavně dlouhodobé úkoly náš můžou časem začít pořádně prudit a jen při pomyšlení na to, že se do nich musíme zase pustit, nám nedělá dobře. Proto je dobré se průběžně odměňovat a prokládat to třeba večeřemi v oblíbené restauraci.
 

Nevydařený plán nahraďte jiným


Ne vždy se vše podaří. Některé věci nevyjdou prostě proto, že ještě nejsme schopni je splnit. Potřebujeme třeba víc zkušeností. Není důvod se hroutit. Lepší je energii soustředit na nový cíl.


 

Přečtěte si také