obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Polovina výherců chodí dál do práce aneb 5 zajímavých statistik
Kolik lidí po výhře v loterii přibere na váze? A kolik procent výherců se dělí s příbuznými? Na tyto otázky dala odpovědi zajímavá anketa britské Národní loterie.
„Když vyhraju, tak okamžitě seknu s prací a budu si dokonce života užívat někde v Karibiku!“ 
Kolikrát jste něco podobného slyšeli nebo dokonce sami prohlásili? Realita je ovšem jiná. Alespoň podle studie, kterou provedl provozovatel britské Národní loterie mezi svými výherci. Takže jak průzkum dopadl?
 

83 % výherců se rozdělí s příbuznými


Spousta lidí tvrdí, že v případě výhry by se rozdělila s rodinou, a spousta z nich toto tvrzení dodrží. Většinou se výherce rozdělí se svými sourozenci (66 %), následují děti (57 %) a rodiče (51 %). Čím vyšší je výhra, tím vyšší je také pravděpodobnost, že rodina o peníze sama požádá.
 

1 % výherců podstoupí plastickou operaci


Eskapády teenagerky Callie Rogersové, coby nejmladší výherkyně jackpotu v historii britské loterie, léta plnily stránky bulváru. Čtenáři se mohli dočíst mimo jiné o kosmetických operacích, na které padla část výhry. Callie ovšem patří k menšině, plastiku podstoupilo jen 1 % ze všech výherců.

Jen 32 % výherců přibere na váze

Život v přepychu si na téměř jedné třetině výherců vybere daň v podobě kil navíc. Na druhou stranu,
12 % výherců začalo chodit do fitka.
 

68 % výherců dále holduje loterii

Dvě třetiny pokoušejí Štěstěnu i nadále a některým se zadaří i podruhé. Manželé Longovi z Velké Británie vyhráli dvakrát po milionu liber. Padesátiletý elektrikář Mike McDermot vyhrál dvakrát dokonce se stejnými čísly. Výhru oslavil s manželkou na své nové jachtě.
 

48 % výherců nadále pracuje

Spousta lidí tvrdí, že v případě výhry skončí s prací, ale jen polovina slibu dostojí. Ovšem to neznamená, že zůstávají ve stejném zaměstnání. Část lidí si najde novou práci, a ještě větší podíl výherců využije výhru k tomu, aby nastartovali vlastní podnikání.

Přečtěte si také