obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Pohřbil otce, stal se boháčem
Píše se rok 2012 a Kanaďan Bob Erb prochází jedním z nejtěžších období svého života. Smrt mu vzala tátu a on přemítá o vyšším účelu. „Proč? Jaký je smysl života? Existuje bůh?“  Ptá se sám sebe. To ještě netuší, že se mu dostane milionové odpovědi. Že by táta z nebe poslal synovi nečekaný dárek na rozloučenou?
 
Milovník marihuany, dělník a farmář Bob Erb z kanadského města Terrace se během cesty do Calgary, kde se koná pohřeb jeho milovaného otce, staví také v trafice. Potřebuje se alespoň na chvíli rozptýlit a přijít na jiné myšlenky, a tak si vsadí loterii. Tiket smutně schová do kapsy u saka a spěchá dál, aby včas dorazil na smuteční obřad. Po pohřbu na něj všechno dolehne.
 

Smíšené pocity non plus ultra

V hektických událostech okolo tátova pohřbu Bob na loterní sázenku v saku dočista zapomíná. K její kontrole se dostává až o týden později. A nestačil se divit! Představte si, že prožíváte nejsmutnější událost svého života a v tu chvíli vás potká ohromné štěstí. Právě to se stalo Bobovi, který zrovna zjišťuje, že vyhrál jackpot!

Když je vám 60 a celý život pracujete jako dělník (tak jako Bob), uvědomujete si hodnotu peněz a dokážete si jich vážit. Když pak vyhrajete vyšší částku, jsou pocity nepopsatelné. „Viděl jsem číslo 25 a za tím spoustu nul,“ glosuje Bob. Těch nul bylo přesně šest. Bob je v mžiku bohatší o 25 milionů dolarů, v přepočtu nějakých 600 milionů korun!


Zpátky do současnosti
 

Je pravdou, že příběhy některých výherců podobně vysokých částek nekončí happy endem, Bob však není ten případ. Stále je tím samým dobrosrdečným mužem, pořád myslí také na ostatní a nadále věří, že dokáže změnit svět – nebo alespoň zákony.

Kromě jiného totiž s penězi brojí za legalizaci marihuany v Kanadě. Přispívá též na různé dobročinné účely, např. sponzoruje organizace zajišťující stravu a ubytování pro lidi v nouzi a dokonce sám aktivně pomáhá jako dobrovolník. Dle vlastních slov je Bob nyní spokojenější než kdykoli předtím. A my věříme, že i díky Bobovi je svět zase o špetku lepším a veselejším místem pro život.
Takže díky Bobe!

Zdroj foto: Cyberspaceandtime.com

Přečtěte si také