Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Podívejte se na nejluxusnější filmové šperky…

Podívejte se na nejluxusnější filmové šperky…
Obdivně je sledují nejen divačky po celém světě. Která žena by, alespoň na chvíli, nechtěla mít na krku náhrdelník jako Julia Roberts alias Vivian z Pretty Woman. Některé filmové šperky se prostě zapsaly do historie. Svou krásou, i svou cenou.
 

Titanic


Říká se mu Srdce oceánu – náhrdelník s modrým diamantem, který ve filmu nelze přehlédnout. Žádný takový šperk na lodi ve skutečnosti nebyl. Legenda ale praví, že šperk, který vlastnil francouzský král Ludvík XVI., záhadně zmizel po jeho smrti a objevil se právě na Titaniku. Každopádně král podobný šperk skutečně vlastnil. Zatímco ten, který použili filmaři stál asi deset tisíc dolarů, cena toho skutečného diamantu by šla dnes do mnoha milionů dolarů. Pokud se ale spokojíte s kopií, na internetu se různá Srdce oceánu prodávají i za pětistovku.


Pretty Woman

  

Děj filmu netřeba připomínat – příběh o tom, jak prostitutka ke štěstí přišla zná každý. I v tomto snímku se objevily luxusní šperky. Většina lidí si pamatuje ten, který dostala Vivian od Edwarda k šatům do opery. Tento luxusní kousek navrhl přímo pro film jeden francouzský klenotník. Jeho cena? 250 tisíc dolarů. A tomu odpovídaly také okolnosti natáčení. Během této scény nechyběla na place ochranka, kterou si najalo klenotnictví. Ta stála po celou dobu těsně vedle režiséra a Julii Roberts nespustila ani na vteřinu z očí.
 

Snídaně u Tiffanyho

 

Film, ve kterém se objevily šperky za miliony. Slavný je třeba žlutý diamant – jeden z největších na světě, který má na krku Audry Hepburn na oficiálních plakátech k uvedení snímku. Nutno podotknout, že ne vše, co má Audry ve filmu na sobě, pochází od Tiffanyho. Některé diamanty nebo perly byly od Chanelu. Přesto jde o snímek, který proslavil zejména značku Tiffany. Ta si svých šperků cenila natolik, že si na natáčení v obchodě objednala čtyřiceti člennou ochranku.
 

Přečtěte si také