obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Plníme sny: Více jak tisícovce dětí jsme pomohli aktivně sportovat!
Zatímco dospělí fantazírují o pohádkovém bohatství, dětem ke štěstí zpravidla stačí výrazně méně. Pro mnohé je požehnáním už jen možnost dělat, co je baví – třeba milovaný sport. Řadu aktivit lze ale těžko provozovat bez finančního zázemí, vybavení, peněz na soustředění, kurzy a další nezbytnosti, na něž se rodičům někdy nedostává.
 
Sport nesmí být výsadou bohatých. Víme to my v Sazce a vědí to i čeští olympionici. Společně proto pomáháme České olympijské nadaci, která zajišťuje peněžní podporu dětem od 6 do 18 let. Možnost požádat o příspěvek mají nejen sociálně slabší rodiče těchto dětí, ale i pěstouni či dětské domovy.Pravidelně vybíráme ze stovek žádostí o podporu a společně s vámi, milovníky loterních her, děláme radost mladým sportovcům. Nově jsme pomohli 54 dětem (42 ze sociálně slabších rodin, 9 z dětstkých domovů a 3 v pěstounské péči). I ony teď dostanou možnost věnovat se sportům, které milují, ale na jejichž provoz rodiče neměli dostatek prostředků. Rozhodnutí padlo během 15. zasedání komise ČON, která od svého vzniku podpořila už 1 058 mladých sportovců. A jelikož jsou peníze na podporu z části generované také loterií, patří největší dík právě vám, samotným hráčům.

Mezi podpořenými dětmi jsou i mladí reprezentanti

Ačkoliv talent není rozhodujícím kritériem při rozhodování o rozdělování příspěvků, nadace stihla podpořit už i několik budoucích nadějí českého sportu. Konkrétně šlo třeba o Natálii Mlýnkovou, která je neodmyslitelnou součástí české reprezentace hokejistek do 16 let a cíl má jasný: jet na Olympiádu se dospělými.

Letos se Nadace rozhodla podpořit například i gymnastku Gabrielu Trnkovou, která na Mistrovství České republiky v juniorkách vybojovala dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili. Její maminka, paní Trnková, k tomu dodává: "Dcerka se již pilně věnuje gymnastické přípravě na další sezónu. Jako nejmladší v historii se v červnu tohoto roku nominovala na ME juniorek, kam odjela i se svými reprezentačními kolegyněmi. Touto cestou bychom ještě jednou chtěly s dcerou moc poděkovat za štědrý příspěvek!"

Dostaň Jágra!

Kromě přímé podpory konkrétních mladých sportovců Sazka organizuje také řadu speciálních akcí určených dětem. Naposledy zorganizovala akci „Dostaň Jágra“, během níž populární Džegr vyzval děti k měření sil v řadě sportovních aktivit (a pěkně se u toho zapotil).

Celá událost se moc líbila, což dokládají i slova jedné ze zúčastněných maminek: "... uběhla již řádka dnů od setkání Jardy Jágra s dětmi a stále je na co vzpomínat. Kdykoliv při vyslovení tohoto jména, se okamžitě nastartují situace, které nepřejdou do zapomnění. Chtěla bych vám ještě jednou moc poděkovat za to, že jste dceři Nikče a mně, tuto možnost dali. Teď jsme absolvovaly MČR v baseballu U9 v Blansku, kde jsme skončili na 4.místě. Takže i tady bylo plno radosti," dodává paní  Schwarzová.


 

O České olympijské nadaci

Česká olympijská nadace vznikla v prosinci 2012. Jejím cílem je sportovní podpora individuálních dětí ve věku od 6 do 18 let, kterým ve sportování brání nedostatek prostředků. Sport by totiž neměl být výsadou bohatých. Příspěvky jdou vždy jen na konkrétní věci typu vybavení, kurzů, kroužků nebo soustředění. O podporu mohou zažádat zákonní zástupci dětí, a to přímo prostřednictvím formuláře na webových stránkách ČON (http://nadace.olympic.cz/). Příspěvky mohou dostat např. děti z rodin, které pobírají příspěvek na dítě nebo děti vyrůstající v sociálních ústavech. Samotná nadace je financována českými sportovci, příspěvky partnerů Českého olympijského týmu a individuálních dárců a výtěžky charitativních dražeb. Hlavním partnerem České olympijské nadace je společnost Sazka.
 

Přečtěte si také