obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Pes dražší než luxusní byt a auto dohromady
Představte si, že jste vyhráli několik milionů. Co si koupíte? Nabízí se velký byt nebo dům, možná auto, možná se i rozdělíte s rodinou. A co nový domácí mazlíček? Že si psa můžete koupit kdykoli? Tak to je velký omyl. Možná totiž netušíte, že existuje pes, který v přepočtu může stát přes čtyřicet milionů korun.
 

Číňané mají nový symbol luxusu – tibetského mastifa. Kdo z boháčů tohoto urostlého chlupáče nemá, jakoby nebyl. Jde o poměrně starou rasu, ale nějaké velké zvláštnosti nečekejte. Nejde sice o tak časté plemeno, jakým je třeba jezevčík, každopádně v ostatních zemích se štěňata tibetské dogy prodávají většinou za pár tisíc korun. O to víc je nepochopitelné, že Číňané jsou za tuto rasu ochotni běžně zaplatit miliony korun.Rekordmanem je štěně prodané za 45 milionů korun. Červený Tibetský mastiff je prý velká vzácnost a nového páníčka tohle super drahé štěně našlo v rukou čínského uhlobarona.Prý ale existuje pes, jehož hodnota se odhaduje skoro na dvojnásobek. Zdá se tedy, že snaha Číňanů být „in“ možná už překračuje hranici zdravého rozumu. A pokud by náhodou někdo v Číně nepochopil, o jak drahého psa jde, jeho majitelé si to pojišťují vznešenými jmény. Na své 80 až 130 kg mazlíčky volají „Bože“, „Princi“ nebo třeba „Warrene Buffete“ (tady se opravdu nedá předpokládat, že z křoví přiběhne šestaosmdesátiletý americký miliardář).Pro čínské boháče je ale takovýto pes symbolem dobrého postavení a důvěryhodnosti. Funguje to stejně, jako když na jednání přijedou v luxusním autě. Navíc může být pes i dobrou investicí. Jeho štěňata můžou vynést poměrně dost peněz. Díky umělému oplodnění mohou mít ti nejlepší psi i dvě stě potomků za rok, což se rovná mnoha milionovému výdělku. Je to prostě byznys.

Na druhou stranu mají tibetští mastifové v Číně jednu obrovskou výhodu – vzhledem k tomu, kolik stojí, je rozhodně nikdo ani v této zemi nesní.

Zdroj foto: alux.com

Přečtěte si také