obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Peníze zničí víc vztahů než nevěra
Nehledě na to, co tvrdí bulvární magazíny, všechny problémy ve vztahu nezačínají a nekončí v manželské lóži. Vztah může silně narušit i nevěra jiného druhu – nevěra finanční.

Podle expertů se dokonce více manželství rozpadne kvůli penězům, než proto, že by manžel hledal povyražení jinde a manželka sváděla instalatéry. Manželství jako instituce stojí na základech důvěry, přičemž nezáleží, jakým způsobem je tato důvěra nahlodána. Podle statistik téměř polovina rozvedených párů lituje, že před vstupem do svazku manželského neprobrala téma osobních financí. A asi vědí proč… Podívejme se na sedmero věcí, které na svého partnera raději nezkoušejte, pokud se ho ovšem nechcete elegantně zbavit:

  1. Dědili jste - …a partnerovi jste to zatajili. V dnešní době je vysoce pravděpodobné, že na to dříve či později přijde. A pak se máte na co těšit. Tohle platí i o zatajení toho, že vám v práci přidali.
  2. Vyhráli jste - …tak si výhru chcete užít sami a partnerovi o tom neříkat. Krom toho, že byste si ze strachu z odhalení peníze nejspíš ani pořádně neužili, mohl by partner v případě odhalení reagovat dost rozzlobeně (je znám případ, kdy manžel po odhalení manželku promptně sprovodil ze světa)-
  3. Dluhy - …z života před manželstvím vás tíží, ale vy mlčíte. Špatný nápad a budoucí potenciální rozbuška manželského rozkolu. Stejně společně s partnerem řešte i současné dluhy, např. hypotéku.
  4. Gambling - …tedy například hraní na automatech nebo v kasinu (je však znám i případ, kdy žena utrácela vysoké částky za závislost na pánském striptýzu) vám ukrajuje značnou část z příjmů, lžete o jeho frekvenci a vůbec podceňujete rodící se závislost? Vězte, že bude jen hůř. Nejdřív o tom proto řekněte partnerovi, pak se běžte léčit.
  5. Máte děti - …jen ne se současným partnerem, který o tom navíc nemá tušení. Tohle by se vysvětlovalo hodně špatně. Dejte si panáka a šup s tím ven.
  6. Máte druhý účet pro každý případ - …váš partner o něm ale absolutně netuší. Jestli se to dozví, rozhodně jej využijete – nejspíš vám totiž sbalí kufry a nechá je před dveřmi. A dobře vám tak, tajnůstkáři!
  7. Vyhodili vás z práce - …a vy se stydíte říct to partnerovi. To se týká hlavně mužů, jejichž ega takové propuštění pěkně pocuchá. Víme, že je to těžké, uvědomte si ale, že jeden upřímný hovor může předejít spoustě starostí. Jen si to představte – denně předstírat, že práci máte, osm hodin trávit na hlavním nádraží mezi bezdomovci, pozorovat, jak vám zůstatek na účtu jen mizí… Ne, to za to určitě nestojí.

Přečtěte si také