obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Penězi splácí dluh společnosti
Výherci loterijních milionů zpočátku často vypráví o dobrých úmyslech, podporování charity a pomáhání blízkým. Mnozí krásný ideál postupně opouští, jsou však tací, které radost druhých naplňuje – proto pomáhají dál.

Něco rodině, pár desítek tisíc na charitu a předsevzetí stát se lepším člověkem. Asi tak přemýšlí nejeden výherce loterijního jmění. Většina však velmi brzy utáhne kohoutek a o své peníze se dělit zdráhá. Les Robins je jiný. Tento bývalý učitel v americké střední škole v roce 1993 v loterii Powerball vyhrál kouzelných 111 milionů dolarů (přes 2,2 miliardy korun).

Dětem založil kemp, sám v něm pomáhá

Ze získaných peněz založil kemp pro místní děti (Camp Winnegator), který se rozkládá na neuvěřitelných 914 590 m² půdy. V rozsáhlém prostoru si můžou děti vyzkoušet jízdu na koni, plavat v bazénu, trénovat jízdu na kajaku, hrát fotbal, basketbal, osvojit si lukostřelbu a nebo si jen hrát s ostatními dětmi a u přírodního ohně si opéct buřt.

Podle místních médií navíc Les Robins, který stále pracuje jako dobrovolný kouč dětských basketbalistů, často kemp sám navštěvuje a projíždí se po něm ve svém desítky let starém džípu. Dohlíží přitom na děti a užívá si pocitů radosti, které pramení z jeho filantropických aktivit.

A co vy? Byli byste také štědří jako Les Robins a snažili se společnosti splatit pomyslný dluh, nebo si podle vás ostatní nic nezaslouží a vy byste penězi raději hýřili převážně pro vlastní potěchu? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Přečtěte si také