obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Patálie skutečných výherců
Následující příběhy mohou připomínat výplody šíleného spisovatele, do jednoho se však skutečně staly!
 

Velké prádlo

Přítelkyně jednoho z výherců se zrovna chystala prát. Jen čirou náhodou chytila džíny svého druha za kapsu, takže ucítila, že v ní je nějaký papír. Ano, papír – vítězný tiket v hodnotě 1,5 milionu liber (zhruba 45 milionů korun).

Ohákli se v obchoďáku, vyhráli kapesné na večírek 

Tři přátelé z Velké Británie vyrazili za zábavou. V jednom londýnském klubu je však odmítli vpustit, protože nesplňovali požadovaný dress code: košile a kravata. Hned tedy vyrazili do blízkého obchodního domu, který je v provozu non-stop a nakoupili si žádané ohozy. Za drobné si koupili stírací losy a hned je setřeli. Hned také měli o důvod víc slavit. Společně vyhráli krásných 20 tisíc liber (600 tisíc korun)! Ve zmiňovaném klubu juchali až do ranních hodin.

Dar ze záhrobí 

Angličan jménem Edwin Trasher odhalil tajemství Arabely. Jednoho dne si totiž usmyslel, že už by bylo na čase vyhrát a tak se dotkl prstenu, který dostal od zesnulého otce. V duchu mu povídá „Táto, pošli mi sem nějaký peníze!“. Stalo se. Ještě téhož dne si koupil stírací los a vyhrál 50 tisíc liber (1,5 milionu korun).
 
A nakonec perlička: Vítězka jackpotu v jedné anglické loterii byla tak nadšená, že se dostavila vyzvednout výhru, ale los nechala doma.
 

Přečtěte si také